Патріарше богослужіння у неділю 5-ту після Пасхи, про самарянку

30 травня 2021 року, у неділю 5-ту після Пасхи, про самарянку, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському патріаршому кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, 29 травня, у суботу ввечері, Патріарх відслужив у храмі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Під час Божественної літургії архієпископ Андрій виголосив проповідь на тему євангельського читання про самарянку.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

Як розповідає сьогоднішнє Євангеліє, перебуваючи з учнями в Самарії, Господь послав їх у селище, а сам лишився біля колодязя праотця Якова. Туди ж прийшла жінка, щоб набрати води.

Господь, попри те, що юдеї вважали неприпустимим навіть розмову з самарянами, почав з нею говорити і розповів їй таємниці її життя – про те, що мала вона п’ятьох чоловіків. Здивована цим, жінка продовжила розмову, і тоді Христос попросив у неї води та додав, що, якби вона знала, з Ким говорить, то сама просила б у Нього іншої води – живої: «Хто буде пити воду, яку Я дам йому, – звертається до самарянки і до всіх нас Христос, – ніколи вже не матиме спраги, бо вода, яку Я дам йому, стане в ньому джерелом води, яка тече в життя вічне…»

Ця жива вода – віра Христова, від якої всі отримують благодатні дари Божої Любові та Духа Святого. Отримала цей дар і Євангельська самарянка, яка, за переданням Церкви, все подальше життя присвятила проповіді Євангелія та постраждала за це в 66 році – була вкинута мучителями в колодязь.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Привітання Патріарха Філарета до Дня журналіста

6.06.2021
«Щиро вітаю всіх працівників засобів масової інформації з професійним святом – Днем журналіста. На кожного з Вас покладена надзвичайна важлива суспільна місія – служити Слову та Правді, а це значить, служити – Богові. Працівники ЗМІ несуть відповідальність за кожне опубліковане, сказане в ефір слово. Святе Письмо говорить: «Ніяке гниле слово […]