Патріарше богослужіння у неділю 9-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті вмч. Пантелеймона

9 серпня 2020 року, в неділю 9-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.
Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та священнослужителі храму.

Після прочитання Євангелія Святійший Патріарх Філарет звернувся до парафіян зі словом проповіді на тему недільного благовістя про чудо на Генісаретському озері (Мф. 14, 22-34).

“Дорогі браття і сестри! Тільки що ми прослухали уривок із Євангелія від Матфея, де говориться про те, як під час бурі на морі Ісус Христос йшов, а апостоли пливли в човні без Ісуса Христа. І вночі Христос наблизився, йдучи по воді. Апостоли думали, що це дух. Христос, коли почув це, сказав: «Це Я». Тоді апостол Петро каже: «Якщо це Ти, то повели, щоб я пішов до Тебе по воді». І Господь сказав: «Йди». І апостол пішов по воді, як і Христос йшов по воді Генісаретського озера, так і апостол Петро. А потім став сумніватись, яким чином він, людина, іде по воді, як по-сухому. І коли в голову увійшли оці сумніви, то Петро став тонути. Тоді звернувся до Господа і каже: «Господи, спаси мене». А Христос каже: «Чому ти засумнівався?». Взяв його за руку і він пішов далі по воді. Тим самим Христос хоче підкреслити, що не треба сумніватись, а треба вірити.

Згадайте інший випадок, коли апостоли не могли прогнати духа німого із сина, якого привів батько. І апостоли спитали: «Господи, а чому ми не могли вигнати?». А апостоли хіба виганяли? Виганяли. Коли Ісус Христос посилав їх на проповідь, то дав їм владу і бісів виганяти, і чудеса звершувати. А цей раз вони не могли вигнати духа німого з сина. Чому? Через невірство. Тобто людина, яка сумнівається не може отримувати те, чого вона хоче і чого вона просить. І, як ви знаєте, дуже часто Ісус Христос зціляючи тих чи інших хворих говорив: «Віра твоя спасла тебе». І у нас виникає питання – яка віра спасає? Хіба язичники не вірили у своїх богів? Вірили. Така віра спасає? Не спасає. Марксисти, ленінці вірили у комуністичне майбутнє? Вірили, але даремно. Значить, мова йде не взагалі про віру, а про віру в Господа Ісуса Христа і Його вчення. Оцієї віри вимагає від нас Бог. Йому треба вірити, а не неіснуючим богам. Богові треба вірити і виконувати заповіді, які він дав, а не людські вимисли. Крім того, треба триматись Істини. Не треба вірити в неправду, а треба вірити в Істину, в правду. А де правда? Де істина? Наука відкриває істину? Так, відкриває Істину, коли те, що вони відкривають не суперечить Божественній Істині. А абсолютна Істина – це те, що говорить Бог. Ось те, що Бог каже – це абсолютна Істина. Тому Христос і сказав про себе: «Я є Істина». Значить те, що Він каже і є Істина, а те, що каже людина може бути істиною, якщо вона відповідає Божественній Істині, а якщо не відповідає Божественній Істині або суперечить Божественній Істині, тоді це не є Істина.

Я вам наведу приклад. Безбожники казали: не треба нам раю на небі, ми побудуємо рай на землі. Правда це? Істина? Чи це неправда? Це неправда. Чому неправда? А тому, що на землі, де існує разом добро і зло, раю ніякого не може бути ніколи. Тому Адама і Єву й вигнав Бог із раю, бо не може грішник знаходитись в раю. Не може знаходитись у Царстві Божому, Царстві Небесному. А безбожники казали: ми побудуємо і на землі, де гріх і добро існують разом. І це є неправда. Цю неправду і треба відкидати, бо вона суперечить Божественній Істині. Тому, дорогі браття і сестри, ми повинні сповідувати Істину Божественну, і тоді з нами буде Бог” – відзначив Предстоятель.

Святійший владика закликав всіх віруючих триматися православної віри і жити за нею. Той, хто стоїть в Істині, живе по волі Божій – той завжди переможець, такій людині завжди допомагає Господь Бог.

“Дорогі браття і сестри, треба віру православну зберігати, тому що вона істинна, відкрита Богом. Берегти Істину і цю Істину втілювати в життя. І тоді Господь буде допомагати. Навіть якщо за Істину треба і страждати, то і тоді, страждаючи, той, хто бореться за Істину – перемагає. Мученики за Істину страждали? Помирали? Помирали, але перемагали. Після їхньої смерті навертались язичники до віри в Істинного Бога. Так і в наш час. Пам’ятаєте люди старшого віку, яке було жорстоке безбожжя? Але в цьому морі безбожжя зберігалася Православна Церква. Але зберігалась чому? Тому що чудеса Господь звершував і в той час. І тому віра і збереглася. І ми повинні дякувати Богові за те, що Він не залишає Свою Церкву, бо Він сказав: «Я з вами до кінця віку». І те, що Він з нами до кінця віку свідчать оті чудеса, які звершуються в Православній Церкві. І нехай Господь наш Ісус Христос не залишає і Церкву нашу православну і кожного з нас. І допомагає нам боротись з гріхами, з неправдою і приведе нас до вічного блаженного життя” – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Богослужіння завершилося молебнем до святого великомученика і цілителя Пантелеймона, під час якого підносились особливі молитви за здоров’я лікарів та медичних працівників.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет взяв участь у нагородженні найкращих медиків України орденами та медалями святого Пантелеймона

10.08.2020
9 серпня 2020 року, у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, у Києві нагородили найкращих лікарів та медичних працівників орденами і медалями святого Пантелеймона. Поділитися дописом: