Патріарше богослужіння у неділю про блудного сина

20 лютого 2022 року у неділю про блудного сина Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва.

Напередодні ввечері Святійший Владика звершив всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

На запричасному стиху проповідь виголосив клірик собору протоієрей Іоан Київський.

Завершилося богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці, перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого підносились молитви, щоб Господь Бог визволив нашу Україну від нашестя чужинців.

Після молебню Святійший Патріарх Філарет у співслужінні духовенства відправив заупокійну літію за загиблими Героями Небесної сотні.

У своєму слові, Патріарх Філарет закликав триматися єдності, буди сильними, щоб ворог не посіяв в наших душах сумнів і недовіру.

«Дорогі браття і сестри! Сьогодні, ми згадуємо Небесну сотню. Тобто українців, які віддали своє життя за нашу Державу, за нашу Українську землю, за наш народ. Віддали життя! А що це значить? Це значить, що наша Українська земля недоторкана. Ніякі ворожі сили подолати українців і відібрати у нас землі наші не зможуть. Тому ми і нагадуємо про Небесну сотню. Якщо сотня захистила у свій час Українську Державу, то таких сотень в Україні багато. І ми свою землю захистимо. Чужої нам не треба, а свою землю не віддамо. Наша земля Українська недоторкана. Не треба піддаватися цим чуткам, які розповсюджують по Україні. Все це неправда! Для того, щоб нас розхитати, посіяти в наших душах сумнів і недовіру. Небесна сотня показує нам; вони поклали свої душі за Україну і ми покладемо, якщо це буде треба. Нехай в цьому допомагає нам Господь наш Ісус Христос» – сказав Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет вшанував пам’ять Героїв Небесної Сотні

20.02.2022
20 лютого 2022 року – восьма річниця загибелі Героїв Небесної Сотні, коли пролилася кров невинних людей в самому серці України – у Києві. Поділитися дописом: