Патріарше богослужіння у неділю про блудного сина

12 лютого 2023 року, у неділю про блудного сина та у день пам’яті Собору вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 11 лютого увечері, Патріарх Філарет очолив у соборі Всенічне бдіння. Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек і духовенство собору.

На запричасному стиху проповідь на тему Євангельського читання про блудного сина (Лк., 79 зач. XV, 11-32) виголосив протоієрей Іоан Київський.

Шлях повернення блудного сина – це шлях, який кожен мусить пройти, одужуючи від духовної хвороби, від заблудження, помилок. Блудний син – це символ кожної грішної людини, а його Батько – символ невичерпної Божої любові до людини, Який завжди здаля виглядає і чекає на Своїх дітей, а як побачить – радо нас зустрічає, обіймає, цілує.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, за наших воїнів-захисників та весь побожний український народ.

Завершилося богослужіння молебнем до святителів Христових Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого. Після чого, Святійший Патріарх Філарет привітав парафіян храму зі святом трьох святителів і закликав на всіх Боже благословення.

«Вітаю вас, дорогі браття і сестри, зі святом трьох святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Золотоустого. Ці три святителі являються стовпами Православної Церкви, бо вони за своє життя побороли багато єресей, які виникали в ті часи. Я думаю, що якщо б вони жили в наш час, то вони б теж викрили багатьох в єресях. Бо багато називають себе християнами, а вірять неправдиво, не по-православному, а тим більше не живуть згідно своєї православної віри. 

Тому будемо молитися Господу нашому Ісусу Христу і трьом святителям, щоб вони допомогли Україні, особливо в цей дуже тяжкий час. Випробування це, яке Господь посилає нам, ми подолаємо, подолаємо з допомогою Божою і з допомогою трьох святителів, і всіх українських святих. Тому що ми повинні твердо вірити і не тільки вірити, а й бути переконливими, що правда завжди перемагає, а неправда рано чи пізно буде знищена. Будемо, дорогі браття і сестри, йти дорогою правди, до перемоги України над усіма нашими ворогами і головне – до Царства Небесного» – вітаючи зі святом промовив Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Свято Стрітення Господнє: тлумачення та пояснення події

14.02.2023
15 лютого, на сороковий день після Різдва Христового, православні віруючі відзначають велике християнське свято – Стрітення Господнє або принесення до Єрусалимського храму Господа нашого Ісуса Христа. Поділитися дописом: