Патріарше богослужіння у неділю святих жінок-мироносиць

16 травня 2021 року, у третю неділю після Пасхи, Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць. Також 16 травня є днем пам’яті преподобного Феодосія, ігумена Печерського. В цей день, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні ввечері, 15 травня, Патріарх відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Під час літургії, після прочитання Євангелія, Патріарх Філарет виголосив проповідь про подвиг віри і любові жінок-мироносиць до Господа.

“Дорогі браття і сестри, сьогодні Православна Церква шанує Жон-мироносиць. Чому вони називаються мироносицями? А тому, що вони поспішили до гробу Господа Ісуса Христа для того, щоб помазати Його миром. У цей час апостоли розбіглися, а жінки не злякалися. Чому вони не злякалися? А тому, що любили. Любили більше, ніж апостоли, і тому вони подолали страх. Бо любов, як сказав Господь, проганяє страх. І ми, правдивість слів Господа Ісуса Христа, і бачимо в цьому: що всі апостоли розбіглися, навіть апостол Петро, який сказав, що «я на смерть готовий з Тобою йти», а потім відрікся перед служанкою. А жінки не злякались, тому що мали любов. Ось ця любов привела їх на Голгофу, і вони спостерігали за стражданнями Господа Ісуса Христа. А потім, коли Його поховали, то вони прийшли помазати Його тіло миром. І тому й називаються мироносиці.

А взагалі треба сказати, що жінки мають більше любові, ніж чоловіки. І тому, не випадково дітей виховує мати, а не батько. Тому що, мати любить своїх дітей більше, ніж батько любить, бо в серці матері любові більше.

І ми й шануємо сьогодні не тільки святих Жон-мироносиць, а взагалі жінок. Тому що, зверніть увагу, в радянські часи хто наповнював храми? Чоловіки? Чоловіків майже не було, а наповнювали храми жінки, тому що не боялися. І не тільки тому, що не боялись, а зараз, коли страху немає, подивіться в храмі кого більше – чоловіків чи жінок? Жінок. А що чоловіків менше, ніж жінок? Не менше, а в храмі їх мало. Чому мало? А тому, що люблять менше, ніж люблять жінки. І тому, Церква й шанує і Жон-мироносиць сьогодні, і взагалі жінок протягом всієї історії християнської Церкви” – сказав Патріарх Філарет.

Святійший владика привітав парафіянок зі святом і закликав вірян просити у Господа благодаті, щоб Він укріпив нашу віру і любов, через які можна спастися і досягнути життя вічного.

“І я, дорогі жінки, поздоровляю вас із вашим особистим святом. Тому що, Церква правдива і правдиво шанує жінок за їх любов до Господа Ісуса Христа, до Церкви, до своїх дітей, до своєї Батьківщини. І на цій любові жінок і тримається світ. Жінка свою любов передає і дітям. І нехай Господь допомагає вам, а ви своєю любов‘ю повинні пробуджувати любов і в чоловіках, і, таким чином, нехай любов Божа царює і в Церкві, і в усьому світі”, – наголосив у своїй проповіді Патріарх.

По завершенні Божественної літургії був відслужений молебень до святих жінок-мироносиць. Також підносилися молитви, щоб Господь визволив Україну і весь світ від пандемії коронавірусу.

Церква відзначає неділю святих жінок-мироносиць, як свято всіх жінок-християнок, вказуючи на їхню особливо важливу роль у сім’ї та суспільстві. Святі жінки-мироносиці подають нам приклад справжньої жертовної любові і самовідданого служіння Господу. Вони йшли за Христом та щиросердечно співстраждали з Ним, під час Його хресних страждань. Після хресної смерті Спасителя саме вони зранку поспішили до гробу Господнього, аби помазати Його тіло миром. Мироносиці першими дізналися, що Христос воскрес. Тому, нехай віддана любов цих святих жон до Ісуса Христа надихає кожного з нас так само любити нашого Спасителя, любити свою рідну Україну, родину, друзів і всіх своїх ближніх.

Святі жінки-мироносиці, моліть Бога за нас!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет зустрівся з матерями заручників та безвісти зниклих захисників України

18.05.2021
18 травня 2021 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з матерями зниклих безвісти та заручників військовслужбовців – захисників України. У зустрічі також взяли участь голова Всеукраїнської спілки матерів і родичів учасників АТО “Берегиня” Алла Макух та волонтер Анастасія Голішевська. Поділитися дописом: