Патріарше богослужіння у неділю Торжества Православ’я

13 березня 2022 року, в першу неділю Великого посту, Торжества Православ’я, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого та чин Торжества Православ’я у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, 12 березня, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили клірики Володимирського собору.

За богослужінням підносились сугубі молитви за Богом бережену державу нашу Україну, щоб Всемилостивий Господь визволив нас від нашестя чужинців, зміцнив і захистив наших воїнів і подав українському народові довгоочікуваний справедливий мир і перемогу!

На запричасному проповідь виголосив священник храму протоієрей Богдан Вайда.

Після Літургії було відслужено молебень Торжества Православ’я.

На завершення богослужіння Патріарх Філарет звернувся до вірян з повчальним словом, у якому розповів про боротьбу Церкви з єресями в період Вселенських Соборів та про встановлення свята Торжества Православ’я.

“Дорогі браття і сестри, поздоровляю вас з днем Православ’я. Церква, протягом першого тисячоліття вела жорстоку боротьбу за збереження Істини Христової, тобто Істини, яку відкрив Бог. Бо було багато християн, які спотворювали Божественну Істину. І йшла жорстока боротьба, не один вік, а майже тисячу років. І, нарешті, Церква перемогла всі єресі. І коли перемогла, то встановила день святкування Православ’я. І тому ми, кожного року, в першу неділю Великого посту звершуємо торжество Православ’я, тобто торжество Істини. Істини, яку відкрив Бог. Те, що відкрив Бог – то є Істина, а те, що відкриває людина – може бути істиною, якщо не протирічить Божественній Істині. А якщо те, що відкриває людина – протирічить Божественній Істині, то це є неправда.

Ось візьміть, наприклад, науку. Наука правдива тоді, коли вона не протирічить Божественній Істині. А коли наука протирічить, тоді вона є неправдою. Згадайте марксизм, атеїзм, що говорили проповідники атеїзму? “Бога немає і світ сам собою виник”. І в цю неправду вірили міліони людей, вся Європа і весь світ. А виявилось, що це все неправда. І тому, треба правду захищати і триматися правди, а правда – це те, що відкрив Бог. Ісус Христос про себе як сказав? “Я є Істина”. Ось те, що написано в Євангелії – це слова Бога, це є Істина, а те, що говорить наука, може бути істиною і є істиною, якщо не протирічить Божественній Істині. А якщо протирічить – то це неправда. Історія це доказала.

Дорогі браття і сестри, святкуючи день Православ’я, ми святкуємо день Істини, Істини Божественної. Нехай ця Божественна Істина веде нас протягом всього нашого земного життя і приведе до життя вічного” – сказав Патріарх.

Торжество Православ’я – це свято перемоги над усіма єресями, які існували з самого початку християнства. Останньою єрессю було іконоборство, яке було засуджене Святими Отцями на VII Вселенському соборі. В честь великої перемоги відновлення іконошанування і було встановлене окреме святкування, яке дійшло як непересічна подія Вселенської Церкви до наших днів.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив вечірнє богослужіння із читанням акафісту Страстям Христовим

13.03.2022
13 березня 2022 року, у неділю ввечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив богослужіння із читанням акафісту Страстям Христовим у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: