Патріарше богослужіння у неділю Торжества Православ’я

21 березня 2021 року, в першу неділю Великого посту, Торжества Православ’я, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого та чин Торжества Православ’я у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, 20 березня, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив Всенічне Бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та соборне духовенство.

Після читання Євангелія архієпископ Андрій виголосив проповідь. Після запричасного стиха зі словом проповіді  до вірян звернувся настоятель собору протоієрей Борис Табачек.

Після Літургії було відслужено молебень Торжеству Православ’я.

Торжество Православ’я – це свято перемоги над усіма єресями, які існували з самого початку християнства. Останньою єрессю було іконоборство, яке було засуджене Святими Отцями на VII Вселенському соборі. В честь великої перемоги відновлення іконошанування і було встановлене окреме святкування, яке дійшло як непересічна подія Вселенської Церкви до наших днів.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

22 березня пам'ять святих 40 мучеників, що в Севастійському озері мучилися

22.03.2021
Щороку, 22 березня, Свята Православна Церква вшановує пам’ять 40-а мучеників, що в Севастійському озері були замучені. Це свято є одним з найбільш шанованих православними християнами свят. В день пам’яті святих страстотерпців Севастійських служиться літургія Ранішосвячених Дарів. Поділитися дописом: