Патріарше богослужіння у неділю всіх святих землі Української

4 липня 2021 року, у Неділю всіх святих землі Української, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

Напередодні, 3 липня у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив всенічне бдіння. Під час полієлею Святійший владика помазував вірян освяченим єлеєм.

За Божественною літургією Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство кафедрального собору.

Під час літургії, після прочитання Євангелія, Святійший Патріарх Філарет виголосив проповідь:

«Дорогі браття і сестри, сьогодні Українська Православна Церква святкує всіх українських святих. Хто ці українські святі?

Це всі ті віруючі люди, які протягом двох тисячоліть жили на наших землях, мали віру в Господа Ісуса Христа та благочестиве життя. І всі вони є святими, тобто не лише ті, що були канонізованими. А чому вони святі? А тому, що вони знаходяться в Царстві Небесному, а в Царстві Небесному не святе перебувати не може.

Для того щоб бути святим, треба небагато. Потрібно мати віру і жити згідно цієї віри, і цього достатньо, щоб стати святим і потрапити в Царство Боже. Тому не треба думати, що в Царстві Небесному мало людей, які спаслись, бо кожен віруючий, який гідно живе за своєю вірою, – достойний Царства Божого. Бо для чого прийшов Син Божий на землю, тільки щоб постраждати на хресті? Син Божий воплотився не тільки щоб постраждати, а щоб через страждання привести нас вічного блаженного життя, щоб кожний, хто вірує в Нього не загинув, а мав життя вічне. І доказом цього є святі, пам’ять яких ми сьогодні звершуємо.

Тому, дорогі браття і сестри, і ми можемо бути святими, якщо будемо вірити в Господа Ісуса Христа та жити як віруючі люди – благочестиво», – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет очолив молебень до всіх святих землі Української, під час якої була піднесена молитва за визволення України і всього світу від епідемії коронавірусу.

Після відпусту Святійший Патріарх ще раз привітав усіх присутніх у храмі зі святом всіх святих землі Української та закликав на віруючих Боже благословення.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читатиме у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

7 липня – Різдво чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана

6.07.2021
7 липня Православна Церква святкує одне з великих свят – Різдво чесного славного Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Іоана. Як оповідає Євангеліє (Лк. 1, 57 – 80), праведні батьки святого Іоана Хрестителя – священик Захарія та Єлисавета, що жили в стародавньому місті Хевроні, досягли старості, але не мали дітей, оскільки […]