“Божа Матір хоч і вознеслася на небо, але не залишила землю своїм піклуванням” – Патріарх Філарет

28 серпня 2021 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

З нагоди цього свята Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 27 серпня ввечері, Святійший Патріарх Філарет очолив урочисте Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. За вечірнім богослужінням була звершена Літія, на якій відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

Його Святості співслужили архієпископ Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

За Божественною літургією Святійший Патріарх звернувся до вірян зі словом проповіді:

“Дорогі браття і сестри. Із Євангелія ми знаємо, що висячи на Хресті Господь сказав апостолу Іоану: «Ось Мати твоя! І з того часу Іоан взяв Божу матір до себе в дім і Божа Матір жила у Іоана Богослова до самого свого Успіння. А коли настав час Успіння Божої Матері, тобто преставляння на небеса, то Господь зібрав апостолів у Єрусалимі, тому що апостоли в той час проповідували Євангеліє по всьому світу. І в Єрусалимі їх не було, тому по повелінню Божому вони на хмарах прибули в Єрусалим.

Коли погребали Божу Матір, то один злий єврей хотів перевернути гріб Божої Матері, і коли він доторкнувся до гробу, то ангел Божий відсік йому руки і вони прилипли до гробу і цей єврей в страху покаявся за свій тяжкий гріх, тому апостоли зцілили його і руки його повернулися на своє місце.

Як і під час Воскресіння Христового, так і при погребінні Божої Матері апостол Фома промислительно не був присутній. У першому разі не був, щоб потім засвідчити дійсність Воскресіння Господа Ісуса Христа, в цьому випадку для того щоб ми знали, що Божа Матір була взята на небо. Бо коли він прибув в Єрусалим, але пізніше після погребіння, і прийшов поклонитися до гробу, то у гробі тіла не було і це означало, що Божа Матір була взята на небо з тілом.

Божа Матір була вознесена на небо, але як і Господь Ісусу Христос сказав: «Я з вам до кінця віку», так і Божа Матір не залишила землю і допомагає всьому роду людському. І про допомогу Божої Матері свідчать, насамперед, ці безліч чудотворних ікон Божої Матері і кожна чудотворна ікона це свідчення про те, що через цю ікону Божа Матір звершила якесь чудо. Але ікон багато, але Божа Матір одна! Немає Казанської Божої Матері, Почаївської Божої Матері і інших. Є одна Божа Матір – Пресвята Богородиця! А ікон Її багато! Багато, тому, що через ці ікони Божа Матір не своєю силою, а благодаттю Божою звершувала чудеса, і тому ми і маємо багато чудотворних ікон Божої Матері.

Люди завжди в тяжких обставинах звертаються до Божої Матері. Отримують вони те що просять? Отримують! В залежності від того мають віру чи не мають! Якщо мають віру, то отримують, а якщо сумніваються, то нічого не отримують, тому що сумніваються!

Ми звертаємось теж до Божої Матері, щоб Вона допомогла Україні вийти із всіх труднощів і щоб в Україні та в усьому світі панував мир. Бо мир – велике благо! І ми повинні дякувати Богові за те, що він посилає мир нам! І Божій Матері теж ми повинні дякувати за її постійне піклування про людський рід! Вона хоч і вознеслася на небо, але не залишила землю своїм піклуванням. Раз не залишила, то ми й звертаємося до Неї: «Пресвята Богородице допомагай нам». І якщо з вірою вимовляємо ці слова, то і отримуємо допомогу і заступництво Божої Матері”, – виголосив Патріарх Філарет.

Завершилося святкове богослужіння молебнем до Божої Матері перед її плащаницею. Святійший Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Успіння Пресвятої Богородиці, побажав всім заступництва Божої Матері на життєвому шляху та закликав на всіх Боже благословення.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю 10-ту після П'ятидесятниці у Володимирському соборі

29.08.2021
29 серпня 2021 року, у неділю 10-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: