Патріарше богослужіння у свято Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня 2022 року у неділю 11-ту після П’ятидесятниці Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

З нагоди цього свята Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 27 серпня ввечері, Святійший Патріарх Філарет очолив урочисте всенічне бдіння у. За вечірнім богослужінням була звершена Літія, на якій відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

Його Святості співслужили клірики кафедрального собору.

Під час малого входу Святійший Патріарх Філарет нагородив клірика патріаршого собору протоієрея Михаїла Трускавецького правом носіння митри.

Завершилося святкове богослужіння молебнем до Божої Матері перед її плащаницею. Святійший Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Успіння Пресвятої Богородиці та закликав на всіх Боже благословення:

“Дорогі браття і сестри! Вітаю вас зі святом Успіння Пресвятої Богородиці. Успіння Пресвятої Богородиці свідчить про те, що не тільки душа може знаходитися в Царстві Божому на небесах, а може знаходиться і тіло. Ось тіло Господа Ісуса Христа, Який Воскрес із мертвих і Вознісся на небо – де? На небесах! І не тільки тіло Христа Спасителя, і й тіло Божої Матері. Тому ми і святкуємо сьогодні Успіння, тобто вознесіння тілом Божої Матері на небеса.

Все це повинно утверджувати у нас віру в те, що ми не тільки є безсмертними і вічними душею, а що ми будемо існувати і тілами. І немає значення, як дехто каже, як можуть мільярди людей розміститися на землі, не треба земля, небеса не мають кінця. Христос на небесах, Божа Матір на небесах, так і ми будемо на небесах, але в це треба вірити. І Церква святкуючи пам’ять Успіння Пресвятої Богородиці утверджує нас в тому, що і ми не тільки душами, а й тілами будемо на небесах. Будемо прославляти Бога за те, що Він створив людину такою і не тільки створив, а й після гріхопадіння визволив від гріха і возніс людську природу на небеса. Йому слава на віки віків”, – сказав Святійший Патріарх.

Також Патріарх Філарет привітав настоятеля храму протоієрея Бориса Табачека з Днем народження.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння з чином Погребіння Божої Матері

28.08.2022
28 серпня 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння з чином Погребіння Божої Матері у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: