Патріарше богослужіння у свято Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня 2020 року Православна Церква відзначає велике дванадесяте свято – Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

З нагоди цього свята Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, 27 серпня ввечері, Святійший Патріарх Філарет очолив урочисте Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. За вечірнім богослужінням була звершена Літія, на якій відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

Його Святості співслужили архієпископ Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

За Божественною літургією архієпископ Андрій звернувся до вірян зі словом проповіді.

Завершилося святкове богослужіння молебнем до Божої Матері перед її плащаницею. Святійший Патріарх Філарет привітав вірян зі святом Успіння Пресвятої Богородиці та закликав на всіх Боже благословення:

“Дорогі браття і сестри вітаю вас зі святом Успіння Божої Матері. Пресвята Богородиця хоч і піднялась на небо з тілом, але перебуває і на землі. І доказом цього є її допомога і заступництво, яке віруючі відчувають на собі, коли звертаються до Неї з молитвами. Тому ми і звертаємося до Божої Матері в тяжких обставинах життя. І Вона як грішника визволила від гріха, і той покаявся, так і нам Богородиця допомагає в наших бідах і визволяє від гріхів. Тому ми і звертаємося до Неї: Пресвята Богородице, спаси нас!” – сказав Святійший Патріарх.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив Всенічне бдіння з чином Погребіння Божої Матері

28.08.2020
Увечері 28 серпня 2020 року у Володимирському кафедральному соборі Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння з чином Погребіння Божої Матері. Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору. Після великого славослів’я, під спів Трисвятого (молитви «Святий Боже»), Святійший […]