Патріарше богослужіння у свято Входу Господнього в Єрусалим

17 квітня 2022 року, у неділю 6-ту, Ваїй (Вербну неділю), свято Входу Господнього у Єрусалим, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні, 16 квітня, Патріарх відслужив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Після завершення богослужіння Святійший Патріарх Філарет благословив і освятив вербу, яку віруючі принесли до храму.

Звертаючись до віруючих, Святійший Патріарх привітав вірян з великим дванадесятим святом та наголосив, що Входження Господнє у Єрусалим несе всім віру в наше майбутнє воскресіння.

«Дорогі браття і сестри, поздоровляю вас із великим християнським святом Входом Господнім у Єрусалим.

Ви із Євангелія Христового знаєте з якою урочистістю зустрічали Господа Ісуса Христа, коли Він входив в Єрусалим. Чому вони Його так урочисто зустрічали? А тому що Він переміг смерть, воскресивши чотириденного Лазаря. За це, що Він подолав смерть, Його зустрічали так урочисто. Але ці ж самі люди, які кричали: «Осанна, Сину Давидовому», через декілька днів будуть кричати: «Розіпни Його», одні і ті ж, спочатку: «Осанна, Сину Давидовому», а потім, Пилат хоче відпустити Його, а вони кажуть: «Розіпни Його». Ось така гріховна людська природа. З одного боку вона є добра і готова на смерть йти, а з другого боку – грішна, і цей гріх тягне людину на всякі злодіяння. І кожний із нас, який є носієм цієї пошкодженої гріховної природи робить і добро, і в той же час чинить і зло.

Тому, Ісус Христос прийшов для того, щоб визволити людину від цього гріховного стану. Бо Бог же створив людину не такою, а створив людину доброю, а через гріх вона стала такою. Так ось для того, щоб визволити людину від такого гріховного стану, Син Божий принизив Себе. Яким чином принизив? Прийняв нашу гріховну плоть, наше тіло і душу. Постраждав будучи безгрішним. По закону справедливості, той, хто не згрішив повинен страждати? Ні, не повинен! А Христос страждав. Та ще й як страждав, розіпяли на хресті як найгіршого злочинця. Заради чого? Заради того, щоб нас визволити від гріха.

І виникає питання: чи правда, що Він визволив нас від гріха, чи це тільки Церква проповідує, що Христос визволив нас від гріха, а ми як були грішниками так і залишаємося? Неправда! Бог дійсно визволив. І доказом того, що Він визолив людину від гріха є святі. Ось, в Києво-Печерській лаврі скільки там лежать преподобних з нетлінними мощами. Доказом того, що вини святі – є їх нетлінні мощі. То визволив Господь нас від гріха? Визволив. Але визволив не без нашої участі. І ті преподобні трудилися, боролися зі своїми власними гріхами і перемогли. Так і ми повинні боротися з гріхом і переможемо. Переможемо з допомогою Божественної благодаті. А те, що ми на землі страждаємо це немає особливого значення. Господь Ісус Христос безгрішний, страждав? То чого нам дивуватися, коли ми за гріхи свої страждаємо. Бо справедливість Божа вимагає, щоб кожний гріх, зло було покарано. І покарав Бог? Покарав. І Адама і Єву, і не тільки, весь людський рід. Але в той же час визволив людей від гріха і від смерті через покаяння. Грішимо? Грішимо! Але треба каятися. Будемо каятися Господь простить, тому що немає гріха, якого б не простив Бог, якщо людина кається. Не прощає тільки ті гріхи, в яких людина не кається.

Ось зверніть увагу. Два розбійника однакові; одного простив, і не просто простив, а сказав: «Сьогодні будеш в раю», а другий, такий же розбійник, не покаявся і Господь його не простив. Так і нас, хто кається того Бог прощає. А хто не кається той за свої гріхи буде нести покарання. Добре, якщо покарання будуть на землі, але горе, коли ці покарання будуть після смерті, бо там вічні покарання.

Тому нехай Господь наш Ісус Христос через наше покаяння, наше смирення простить нам провини і визволить нас від гріхів, щоб Він нас урочисто зустрічав у Своєму Царстві на небесах. Йому слава на віки віків. Амінь» – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Анонс Патріарших богослужінь Страсного тижня

18.04.2022
Впродовж Страсного тижня з 18 квітня по 23 квітня 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет щодня буде звершувати богослужіння у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва (бульвар Т.Шевченка, 20). Поділитися дописом: