Патріарше богослужіння у свято Входу Господнього в Єрусалим

25 квітня 2021 року Православна Церква святкує Вхід Господній в Єрусалим.

Напередодні, 24 квітня увечері, Святійший Патріарх Філарет звершив всенічне бдіння напередодні свята Входу Господнього в Єрусалим. Під час вечірнього богослужіння Святійший Владика освятив віття верби.

У неділю зранку, в самий день свята, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі столиці.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та духовенство собору.

Звертаючись до віруючих, Святійший Патріарх привітав вірян з великим дванадесятим святом та наголосив, що Входження Господнє у Єрусалим несе всім віру в наше майбутнє воскресіння.

«Дорогі браття і сестри! Сьогодні Свята Православна Церква згадує урочистий Вхід Господа нашого Ісуса Христа в Єрусалим.

Як ми знаємо із Євангелія, Ісус Христос кожного року приходив до Єрусалима на свято Пасхи, але Його не зустрічали так урочисто, як зустрічали цей раз. Тому що перед цим Входом Господь воскресив чотириденного Лазаря. Хіба до цього випадку Христос не воскрешав сина наїнської вдови, чи дочку Іаїра? Воскресив. Багато звершував воскресінь Господь, але тоді Його не зустрічали так урочисто. А цього разу зустріли святково тому, що Лазар не просто помер, а вже почав розкладатися і від нього почав вже йти сморід. Від цього чуда всі навкруги були здивовані і вістка про це дуже швидко розповсюдилася в народі. Тому при вході Христа в Єрусалим всі раділи і виголошували «Осанна, сину Давидовому! Благословен, хто йде в ім’я Господнє».

Господь наш Ісус Христос входив урочисто до Єрусалима не тільки через воскресіння Лазаря, а найперше Він йшов на страждання на Голгофу. Щоб Своїми стражданнями, смертю і воскресінню дати початок воскресінню всім померлим, тобто Господь страждав заради нас, щоби ми всі мали змогу спастися і успадкувати вічне блаженне життя», – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

За традицією, в кінці богослужіння, Святійший Владика освятив зелені гілки верби та пальми, якими вірні вітають одне одного.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у Великий понеділок

26.04.2021
26 квітня 2021 року, у Великий понеділок, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: