Патріарше богослужіння у свято Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього

14 серпня 2022 року, у неділю 9-ту після П’ятидесятниці та день свята Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього і пам’яті старозавітних мучеників Маккавеїв (166 р. до Р. Х.) Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Його Святості співслужили та клірики патріаршого собору.

13 серпня, напередодні свята, Патріарх Філарет у соборі очолив урочисте всенічне бдіння.

За Божественною літургією після запричасного стиха зі словом проповіді до вірян на тему свята звернувся протоієрей Іоан Київський.

Святкове богослужіння завершилось поклонінням Хресту, після чого Святійший Патріарх Філарет освятив квіти і мед, принесені парафіянами Володимирського собору.

Святкування Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього. За грецьким часословом 1897 року так пояснюється походження цього свята: «Внаслідок хвороб, що дуже часто бували в серпні, спрадавна утвердився в Константинополі звичай виносити Чесне Древо Хреста на дороги і вулиці для освячення місць і на відвернення хвороб.

Напередодні (13 серпня), виносячи його з царської скарбниці, покладали на Св. Трапезі Великої церкви. Із нинішнього дня і до Успіння Богородиці, звершуючи літії по всьому місту, подавали його потім народу для поклоніння. Це і є винесення Чесного Хреста». 27 серпня хрест знову повертався в царські палати.

Цього ж дня Православна Церква вшановує пам’ять семи мчч. Маккавеєвих, матерi їхньої Соломонiї та учителя їхнього Єлеазара (166 р. до Р.Х.).

Також нагадуємо, що з 14 серпня розпочався Успенський піст. Він триватиме два тижні і завершиться 28 серпня – святом Успіння Пресвятої Богородиці.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Успенський піст

15.08.2022
Успенський піст настає через місяць після Петрівського посту. Цей піст започатковано перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері і триває два тижні від 14 по 28 серпня. Поділитися дописом: