Патріарше богослужіння у Троїцьку поминальну суботу

11 червня 2022 року, у Троїцьку поминальну суботу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі. Після літургії Патріарх Філарет відслужив панахиду за упокій душ всіх померлих.

Його Святості співслужили настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Ще з апостольських часів Церква закликає нас звершувати у Троїцьку суботу поминання всіх від віку спочилих благочестивих праотців, отців і братів наших, тому що в день П’ятидесятниці відбулось викуплення світу силою Животворчого Пресвятого Духа, яка благодатно й спасительно поширюється на живих і спочилих.

Початок встановлення Троїцької батьківської вселенської суботи відноситься до давніх часів християнства. В словах святого апостола Петра, виголошених у день П’ятидесятниці, є важлива вказівка на початок звичаю поминати спочилих в П’ятидесятницю, бо апостол говорить про воскреслого Спасителя, що Його Бог воскресив і зламав кайдани смерті (Діян. 2, 24).

Звершуючи молитву за померлих, живі стають виконавцями заповіді про любов і, значить, стають «учасниками небесних нагород». Молитви за померлих потрібні не тільки спочилим, але і нам, тому що налаштовують душу на небесне, відволікають її від суєтного, зігрівають серце любов’ю до Бога.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Всенічне бдіння напередодні свята П’ятидесятниці

11.06.2022
11 червня 2022 року, напередодні великого дванадесятого свята – Дня Пресвятої Трійці, П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: