Патріарше богослужіння у Велику середу

12 квітня 2023 року, у Велику середу, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію Ранішосвячених Дарів у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек і духовенство кафедрального собору.

Під час богослужіння, на малому вході, Патріарх Філарет до дня свята Пасхи відзначив духовенство Володимирського кафедрального собору священничими нагородами. Зокрема, протоієрей Олександр Шмуригін нагороджений правом носіння хреста з прикрасами, а протоієрей Богдан Вайда – правом носіння палиці.

У Велику середу Православна Церква згадує жінку-грішницю, яка омила сльозами і помазала дорогоцінним миром ноги Спасителя, коли Він був на вечері у Вифанії, в домі Симона прокаженого і цим приготувала Христа до погребіння. Тут же Іуда Іскаріотський удаваною турботою про бідних виявив своє грошолюбство, а потім вирішив видати Христа первосвященникам і старійшинам за тридцять срібників. Тому в богослужіннях середи прославляється жінка-грішниця, що покаялась і засуджується зрада Іуди. На згадку про зраду Спасителя Іудою Церква встановила упродовж всього року кожної середи піст.

Пресслужба Київської патріархії

 

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

12.04.2023
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Поділитися дописом: