Патріарше богослужіння у Великий понеділок

26 квітня 2021 року, у Великий понеділок, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив Божественну літургію Ранішосвячених Дарів у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек і запрошене духовенство.

Під час богослужіння, на малому вході, Патріарх Філарет до дня свята Пасхи відзначив священнослужителів Києва та Київської області богослужбовими нагородами.

Церковні нагороди отримали:

– протоієрей Олександр Фадеєв, настоятель Свято-Покровського храму с. Красна Слобідка Київської області – право носіння митри;

– протоієрей Олександр Артимчук, благочинний Фастівського благочиння, настоятель храму Пресвятої Тройці с. Червоне Київської області – право носіння хреста з прикрасами;

– протоієрей Іван Фанок, настоятель Свято-Миколаївського храму с. Нові Опачичі Київської області – право носіння хреста з прикрасами;

– священник Миколай Гребініченко, настоятель Свято-Покровського храму с. Скригалівка Київської області – право носіння набедреника;

– диякон Василь Дідух, клірик Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору м. Києва – право носіння подвійного ораря.

Сьогодні, 26 квітня, виповнюються 35-ті роковини катастрофи на Чорнобильській АЕС. Вшановуючи пам’ять людей, які загинули внаслідок аварії, після Божественної літургії, Предстоятель Київського Патріархату звершив панахиду за упокій душ ліквідаторів та всіх жертв Чорнобильської катастрофи.

На завершення Святійший владика привітав духовенство з церковними нагородами та закликав надалі віддано і жертовно звершувати своє пастирське служіння.

У Великий понеділок Церква згадує старозавітного патріарха Йосифа, якого заздрісні брати продали в Єгипет, сказавши батькові, що його розірвали звірі. Поміркований Йосиф розглядається як прообраз зрадженого Христа. Також прообразне значення життя Йосифа можемо бачити в тому, що він був відданий братами на смерть, але Бог зробив так, що Йосиф в час голоду врятував свого батька і братів від смерті. Також і Господь Ісус Христос був відданий людьми на смерть, але завдяки Його воскресінню ми звільняємося від рабства гріха та смерті. Крім того, в цей день згадується безплідна смоковниця, якій Господь наказав засохнути. Безплідна смоковниця є символом лицемірних фарисеїв та всіх, в кому, незважаючи на зовнішню побожність, Господь не знаходить правдивих плодів віри й благочестя, а тільки лицемірну тінь закону. До безплідної, засохлої смоковниці буває подібна і всяка душа людська, якщо вона не приносить духовних плодів – істинного покаяння, віри, молитви й добрих діл.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Анонс Патріарших богослужінь Страсного тижня

26.04.2021
Впродовж Страсного тижня з 26 квітня по 1 травня 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет щодня буде звершувати богослужіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва (бульвар Т.Шевченка, 20). Поділитися дописом: