Патріарше богослужіння в день свята Різдва Пресвятої Богородиці

“Різдво Твоє, Богородице Діво, радість звістило всій вселенній, з Тебе бо засяяло Сонце правди – Христос Бог наш, і, зруйнувавши клятву, Він дав благословення і, перемігши смерть, дарував нам життя вічне” – такими слова Церква прославляє Діву Марію у день великого дванадесятого свята – Різдва Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, яке відзначається сьогодні, 21 вересня.

У Різдві Діви Марії явилася радість того, що прийшов довгоочiкуваний людством час, коли Божественною силою, подвигом Господа нашого Iсуса Христа буде зруйноване царство диявола, царство грiха i смертi, коли вiдчиняться для людей дверi безсмертного блаженного вiчного життя. Цю радiсть Своїм народженням сповiстила землi Преблагословенна Дiва Марiя, Яка з’явилася в родi людському. Єдина з усього людства Вона стала Матiр’ю Сина Божого, Який воплотився на землi, прийняв людське тiло i душу та спас вiд грiхiв i вiчної загибелi кожного з нас.

Напередодні свята, 20 вересня 2022 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі міста Києва.

У день свята, 21 вересня, Предстоятель Київського Патріархату очолив у кафедральному соборі Божественну літургію

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство.

На запричасному зі словом проповіді до вірян звернувся клірик собору протоієрей Михаїл Трускавецький.

Завершилось богослужіння молебнем до Пресвятої Богородиці.

Святійший Патріарх Філарет привітав парафіян зі святом і пояснив сутність події народження Божої Матері та її значення у справі нашого спасіння.

Дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас зі святом Різдва Пресвятої Богородиці!

Різдво Пресвятої Богородиці – це початок нашого спасіння. Без Пресвятої Богородиці спасіння людського роду не могло бути. Чому не могло бути? А тому, що Бог з’єднатись з грішною людиною не міг. Не може добро з’єднатися зі злом. І світло не може з’єднатися з темрявою. Тому для того, щоб Бог Всесвятий з’єднався з людською природою, треба було знайти таку людину, з якою Бог міг би з’єднатися – чисту, пречисту. І такою людиною була Пресвята Діва Марія.

Тому, завдяки Пресвятій Діві Марії, Син Божий з’єднався з нашою людською природою. Але з якою людською природою? Тією, що була в раю чи тією природою, яка була після вигнання із раю? Не з тією природою, яка була в раю. Чому не з тією природою, яка була в раю? Та ж свята. А тому, що вона не потребувала спасіння та, яка була в раю. А ось та природа людська, яка згрішила, потребувала очищення й спасіння. Тому Син Божий і з’єднується з тією природою.

І такою природою була природа Божої Матері, тому ми прославляємо Божу Матір і звертаємось до Неї з молитвою. Якою? Пресвята Богородиця, моли Бога за нас? Чи Пресвята Богородиця, спаси нас? Не «моли», а «спаси». Тому, що через Неї відбулось спасіння людського роду.

Ми прославляємо і дякуємо Господу нашому Ісусу Христу та Його Пречистій Діві Марії за спасіння нас грішних і за те, що Він нас знову повертає у Царство Небесне та у Царство слави. Йому слава навіки віків” – сказав Патріарх Філарет та закликав на вірян Боже благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Праведні Богоотці Іоаким та Анна

22.09.2022
Наступного дня після свята Різдва Богородиці Православна Церква вшановує пам’ять батьків Діви Марії – святих праведних Богоотців Іоакима та Анни. Шанобливе ставлення до цього подружжя, яке навіки стало символом беззаперечної довіри Богові та незрадливої любові, ми бачимо і в тому, що на кожній службі Божій, під час відпусту ми згадуємо […]