“Якщо будемо виконувати заповіді, то успадкуємо вічне блаженне життя” – Патріарх Філарет

12 вересня 2021 року, у неділю 12-ту після П’ятидесятниці Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та духовенство собору.

Під час Божественної літургії Патріарх виголосив проповідь на тему євангельського читання:

«Дорогі браття і сестри, щойно ми вислухали євангельське читання, в якому розповідається як один юнак приступив до Ісуса Христа і задав Йому питання: що треба зробити, щоб успадкувати вічне життя? Це питання турбувало не тільки його, але і нас турбує питання що треба робити, щоб увійти у вічне блаженне життя.

І Господь говорить: «Виконуй заповіді: не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не лжесвідчи, шануй батька й матір і люби ближнього твого, як самого себе». Значить якщо ми будемо дотримуватися цих заповідей, тоді і отримаємо вічне блаженне життя у Царстві Божому. А далі Христос говорить: «Коли хочеш бути досконалим, піди продай добро твоє і роздай убогим; і матимеш скарб на небесах; і приходь та йди слідом за Мною». Як це йти за Христом? Жити так, як жив Він, а жив Він не маючи де голови прихилити. І за цим покликом йшли багато святих людей, які дійсно роздавали своє багатство, йшли в пустелі, в ліса, в усамітнення і там провадили життя в молитві до Бога і очищалися від своїх гріхів.

Але це для тих, хто хоче бути досконалим. А нам, дорогі браття і сестри, потрібно хоча б увійти в Царство Небесне. А для цього потрібно виконувати заповіді Божі, які Він сказав: не вбивай, не чини перелюбу, не кради, не лжесвідчи, шануй батька й матір і люби ближнього твого, як самого себе. Якщо будемо виконувати ці заповіді, то за словом Господа Ісуса Христа успадкуємо вічне блаженне життя. І я вірю, і сподіваюся, що по милості Божій, ми досягнемо Царства Божого, адже не даремно ми і служимо Богу, і молимося, і відвідуємо богослужіння. Тому Господь помилує і спасе нас із великої Своєї милості», – сказав у своїй проповіді Патріарх Філарет.

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світі від епідемії коронавірусу.

Також цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Cвятійший Патріарх Філарет читав у Володимирському соборі акафіст Покрову Божої Матері.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет зустрівся з президентом Міжнародної благодійної організації «Врятуй життя» Надією Гординською

13.09.2021
Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів зустріч із президентом Міжнародної благодійної організації «Врятуй життя» п. Надією Гординською, яка прибула зі США до столиці України задля участі в цьогорічному Українському національному молитовному сніданку. Поділитися дописом: