Подячний новорічний молебень у 72-гу річницю чернечого постригу Святійшого Патріарха Філарета

1 січня 2022 року виповнюється 72 роки з часу чернечого постригу Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. У далекому 1950 році, під час навчання в Московській духовній академії, тоді ще студент Михайло Денисенко, прийняв чернецтво з ім’ям Філарет, на честь святого праведного Філарета Милостивого.

З цієї нагоди та з нагоди початку нового 2022 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбувся подячний новорічний молебень, який очолив Святійший Патріарх Філарет.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Після молебня Патріарх Філарет привітав присутніх у храмі з Новим роком:

Поздоровляю вас, всечесні отці, дорогі браття і сестри, з Новим роком! Нехай Господь наш Ісус Христос по своїй милості в наступному році подасть нам мир і здоров’я для кожної людини. Бо мир і здоров’я – це найважливіше у нашому житті. Є мир – є спокій, є життя. Немає здоров’я – біда, хвороби і страждання. Тому, ми і бажаємо один одному і здоров’я, і миру. І сьогодні в цей новорічний день я теж бажаю всім вам, які присутні в цьому святому храмі, і які відсутні, доброго здоров’я, миру і всякого благополуччя на многії і благії літа” – сказав у своєму вітанні Патріарх.

Після цього, від імені духовенства і парафіян, архієпископ Андрій привітав Святійшого Патріарха Філарета з 72-ю річницею чернечого постригу і Новим роком.

Ваша Святосте! В цей перший день Нового року, 72 роки тому, Ви, з благословення Божого, прийняли чернечий ангельський образ. І всі ці роки Ви прожили у трудах, бо Господь наділив Вас багатьма талантами і покрив Вас своєю благодаттю. Тому, Ви потрудились багато, потрудились більше всіх. Отже, тому Ви є зараз тим, ким Ви є, а ми є чада Ваші.

Ми зібрались у цей день привітати Вас і з Новим роком, і з 72-річницею початку Вашого монашого життя, і побажати Вам міцного здоров’я, кріпості, благодаті Божої. Щоб Ви і надалі трудились довгі роки свого життя на благо української Церкви, на благо всього українського народу. І ми, з любов’ю до Вас і з шаною, хочемо Вам піднести цю просфору, ці квіти і побажати довгих років благословенного життя” – виголосив владика Андрій Предстоятелю.

Святійший владика подякував всім за вітання:

Дякую вам за поздоровлення і з Новим роком, і з 72-літтям мого чернечого життя. За 72 роки цього чернечого життя я ніколи не жалів, що став на цей шлях. А не жалів тому, що це Господь указав, що я повинен піти цим шляхом у житті, а не іншим. А все, що робиться з волі Божої – це міцне і корисне і для Церкви, і для самої душі.
Тому ми, дорогі браття і сестри, повинні у своєму житті покладатися на волю Божу. Воля Божа завжди блага для кожної людини. Бог не хоче нікому з нас ні зла, ні страждань. Якщо ми і страждаємо, то страждання ці походять не від Бога, а походять від людей. Люди один одному створюють таке складне життя, а Бог тільки попускає. Не від Нього походить, а Він тільки попускає. Адже Він може попустити, а може і не попустити. І якщо не попустить – не буде страждань, а якщо попускає, то це значить, що ми повинні перетерпіти ці страждання заради нашого спасіння. Так кожен із нас повинен розмірковувати над своїм життям. І тоді ми будемо йти правильною дорогою, яка поведе нас до вічного блаженного життя” – відзначив Первосвятитель.

На завершення богослужіння Предстоятель закликав на духовенство і парафіян Боже благословення.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння в неділю перед Різдвом Христовим, святих отців

2.01.2022
2 січня 2022 року, у неділю 28-му після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва. Поділитися дописом: