Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату 20 червня 2019 року

20 червня 2019 року у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі відбувся Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Перед початком Помісного Собору у Володимирському соборі була звершена Божественна літургія свт. Іоана Золотоустого, яку очолив митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф. За богослужінням молився Святійший Патріарх Філарет та учасники Помісного Собору. Після Літургії був звершений молебень, де була піднесена молитва на благословення на успішне проведення Помісного Собору.

Відкрив Помісний Собор Українського Православної Церкви Київського Патріархату соборний спів учасників стихири: Нині благодать Святого Духа нас зібрала, і всі ми, взявши Хрест Твій, промовляємо: благословен, хто йде в ім’я Господнє, осанна в вишніх та Символу віри.

Потім Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет оголосив Помісний Собор відкритим.

На початку роботи Собору було обрано відкритим голосуванням Президію та Секретаріат Помісного Собору, також було обрано членів мандатної, редакційної та лічильної комісій.

Зазначається, що напередодні проведення Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату митрополит Богородський Адріан надіслав листа Святійшому Патріарху Філарету, де пояснив неможливість бути присутнім на Соборі через поважну причину та передав своє право голосу Патріарху Філарету.

З доповіддю про церковне життя Українського Православ’я до учасників Собору звернувся Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Після доповіді Патріарха Філарета послідували численні виступи духовенства, мирян, громадських діячів, які висловлювали власні думки, бачення та обґрунтовану підтримку Київського Патріархату.

Під час роботи Помісного Собору були прийняті відкритим голосуванням підсумкові документи:
Постанови Помісного Собору
Звернення Помісного Собору до української православної пастви
Звернення Помісного Собору до Президента України В. О. Зеленського.
Звернення Помісного Собору до духовенства ПЦУ.

Наприкінці засідання Патріарх Філарет виголосив заключне слово. Роботу Помісного Собору закрила соборна молитва.

Помісний Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату був скликаний Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та рішенням Священного Синоду УПЦ КП від 10 червня 2019 року Журнал №1.

Прес-центр Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Помісного Собору до Президента України В. О. Зеленського

22.06.2019
Звернення Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату до Президента України В. О. Зеленського Поділитися дописом: