“Ми повинні дякувати Богові за всі ті благодіяння, які Господь послав нам у минулому році” – Патріарх Філарет

31 грудня 2020 року після вечірнього богослужіння Святійший Патріарх Філарет очолив читання акафісту святому священномученику Макарію, митрополиту Київському перед його нетлінними мощами, після якого у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва було звершено святковий Новорічний молебень.

Під час звершення новорічного молебню Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство кафедрального собору.

Після молебню Предстоятель Київського Патріархату привітав вірян із прийдешнім Новим роком та звернувся до присутніх у храмі з повчальним словом:

“Ваше високопреосвященство, всечесні отці, дорогі браття і сестри! Поздоровляю вас із прийдешнім Новим 2021 роком. Ми, насамперед, повинні дякувати Богові за минулі роки і за минулий 2020 рік, за всі ті благодіяння, які Господь послав нам у минулому році.

А тепер ми просимо, щоб Господь зберіг мир в Україні і в усьому світі. Головне позбавив нас від цього коронавірусу, який фактично перевернув увесь світ і страждає не тільки від коронавірусу Україна, а страждає весь світ.

За що Господь попустив це зло? За наші гріхи. Тому що, Господь не залишає непокараним жодного гріха. І тому, для того, щоб Господь не карав нас – треба каятись у всіх гріхах і не грішить. Якщо ми будемо йти цим шляхом, то Господь, як попустив коронавірус, так і знищить. Миттєво прийшов і миттєво може відійти. Тому треба насамперед каятись у гріхах, а по-друге, просить Бога, щоб Він визволив нас від цієї біди. І нас, і всю Україну, і весь світ, тому що ми всі є творінням Божим.

Нехай Господь у наступаючому році подасть усім нам здоров‘я і всяке благополуччя. Тому, що без здоров‘я людина не придатна ні до чого, вона не потрібна. А людина здорова потрібна, бо вона може працювати, і допомагати, і молитися, і дякувати Богові.

Тому, будемо дякувати Богові за всі Його благодіяння і просити, щоб у наступному році Він не позбавив нас Своїх Божественних благ. Богу нашому слава навіки віків” – сказав у своєму вітальному слові Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилося традиційним многоліттям.

Прес-служба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет звершив новорічний молебень у Володимирському кафедральному соборі

1.01.2021
1 січня 2021 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив молебень на новоліття у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі м. Києва. Поділитися дописом: