Повідомлення Юридичного відділу Київської Патріархії щодо подій у Храмі Різдва Христового УПЦ КП у місті Одеса

З огляду на чергову спробу Православної Церкви України дестабілізувати ситуацію в Україні загалом, та в Одесі зокрема, створити у органів державної влади хибне уявлення про факти, що мають юридичне значення, і стосуються подій у Храмі Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Одеса; зважаючи на неприпустиму практику у використанні інформаційних спекуляцій задля формування громадської думки, направленої на розпалювання міжконфесійної ворожнечі, –

юридичний відділ Київської Патріархії повідомляє про наступне.

Відповідно до ст.15 Кодексу журналістської етики, ніхто не може бути дискримінований через свою стать, мову, расу, релігію, національне, регіональне чи соціальне походження або політичні уподобання. Вказувати на відповідні ознаки особи (групи людей) слід лише у випадках, коли ця інформація є неодмінною складовою матеріалу. Необхідно утримуватися від натяків або коментарів, що стосуються фізичних недоліків чи хвороб людини, уникати вживання образливих висловів, ненормативної лексики.

Дотримання цього принципу журналістами України було використано при прийнятті рішень відносно  журналістів «4 канал», що розповсюдили інтерв’ю Патріарха Київського і всієї Руси – України із заявою, цитата: «Про гріховність людства як про причину короно вірусу».

Натомість, заяви Представників Православної Церкви України, які дозволяють собі висловлювання негативного змісту відносно Предстоятеля Української Православної церкви Київського Патріархату, вірян і духовенства релігійного об’єднання – поки що не знаходять належного реагування із боку відповідних органів.

Про те такий стан справ є тимчасовим.

Усі заяви неправдивого змісту,  та джерела їх розповсюдження систематизуються, для надання їм належної правової оцінки, та будуть використані на захист прав релігійного об’єднання Київського Патріархату.

Нажаль, незважаючи на святкування православним світом 07 квітня 2020 року світлого дня Благовіщеня Богородиці, у ЗМІ набуло масовості поширення інформації про події у Храмі Різдва Христового у місті Одеса. При поширенні інформації ЗМІ наявні посилання на ПЦУ.

Вважаємо за необхідне скористатися право на відповідь щодо розповсюдженої заяви, та повідомити суспільство про те, що релігійна організація «Релігійна громада Парафія Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату м. Одеса», код ЄДРПОУ 26006365 – надалі парафія (місце знаходження м. Одеса, вул. Пастера, б.5)  являє собою об’єднання віруючих громадян України фіксованого членства.

Керуючись ст.9  Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст.35 Конституції України ст. 3 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», парафія 20 червня 2019 року прийняла участь у Помісному Соборі.

У результаті –  проголосувала за рішення про продовження функціонування у ієрархічно-канонічній структурі Київського Патріархату,  релігійним центром якої є «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату» (м. Київ, вул. Пушкінська, б.36). Тим самим відмовилась від зміни релігійного центру (Патріархату) із такого, що знаходиться на території України (м. Київ, вул. Пушкінська, б.36) на такий, що знаходиться у м. Стамбул (Туреччина).

Таким чином, громада станом на цей час є місцевою релігійною організацією віруючих громадян одного й того самого культу, віросповідання, які добровільно об’єдналися з метою спільного задоволення релігійних потреб у складі Київського Патріархату, та не змінила свого центру.

Свою статутну діяльність парафія здійснює за адресою місця знаходження юридичної особи – м. Одеса, вул. Пастера, б.5, у споруді Храму Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату. Споруда, у свою чергу, є пам’яткою містобудування та архітектури,- відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 24.08.1963 року № 970, тобто є нерухомим об’єктом культурної спадщини, знаходиться під охороною держави.

Будівля Храму перебуває у користуванні громади Української Православної Церкви Київського Патріархату із 1998 року, згідно розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 19 травня 1998 року №  413/А-98. За договором на користування пам’яткою містобудування та архітектури  від 28 травня 1998 року, будівля передана парафії на прохання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета повноважним органом державної влади – Одеською обласною державною адміністрацією.

Згідно розпорядження Президента України від 22 червня 1994 року 3 53/94-рн «Про повернення релігійним організаціям культового майна», громада Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Одеса набула право на користування майном, що є власністю держави України, відповідно до ст.4 Закону України «Про охорону і використання пам’яток культури і історії України», чинного на момент прийняття рішення повноважного органу.

Відтак користування храмом парафією здійснюється на законних підставах.

Від непридатного для використання стану, в якому споруда перебувала із 1998 року, вона приведена у належний стан коштами парафії.

З огляду на те, що у користування громадою храм отримано на прохання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, поминання його імені в молитвах, громада вважає для себе обов’язковою умовою відправляння богослужіння.

Цю умову категорично відкидають представники новоствореної ПЦУ, які поминають предстоятелів усіх церков (в тому числі і Московського Патріархату), окрім Української.

Відсутність згадки у богослужіннях Героя України, почесного громадянина міста Києва, кавалера орденів імені Володимира Великого та Андрія Первозданного є неприйнятним для громадян України, почуття патріотизму і національної автентичності яких є не пустими заявами.

Всупереч положенням абз.9 ст.5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», із лютого 2019 року, парафія зазнає неприпустимого втручання у свою діяльність осіб, які виявляють себе священослужителями Православної церкви України.

Метою такого втручання є заволодіння майном, яким новостворена Православна Церква України у місті Одеса заволодіти у інший, законний спосіб, не вбачає можливості.

Через агресивні дії, із застосуванням насильства, ініційовано вісім кримінальних проваджень (42019162030000011, 12020162500000454; 12020162500000457 та інші).

Нажаль, під виглядом виконання умов вдаваного договору про надання охоронних послуг, до приміщення Храму Української Православної Церкви Київського Патріархату в ніч на 01 квітня 2020 року проникли особи, які заявили себе працівниками ТОВ «Варта Міста Плюс», код ЄДРПОУ 41773227, (ліцензія на охоронну діяльність №162  від 01 березня 2018 року). Упродовж семи діб вказані особи утримують споруду Храму, перешкоджаючи в доступі до  приміщення і релігійних цінностей, що в ньому знаходяться,  парафіянам і настоятелю Храму Української Православної Церкви київського Патріархату отцю Віталію Сенику. Про вчинювані протиправні дії подано 6 повідомлень про кримінальні правопорушення. Обставинами, що обтяжують кримінальну відповідальність, за правилами ст.67 КПК України, є вчинення злочинів в період пандемії.

Всупереч імперативним положенням ст.214 КПК України, не всі органи досудового розслідування розпочали досудове слідство.

Одним із суб’єктів протиправної бездіяльності є Портофранківське відділення поліції ГУНП в Одеській області. У результаті накладення резолюцій керівництвом слідчого відділу про розгляд повідомлень про злочини за Законом України «Про звернення громадян», незаконні дії винних -приховуються.

Протиправна бездіяльність цього органу досудового розслідування є доведеною доказами, та  оскаржена до суду.

Тому безкарність суб’єктів вчинення кримінальних правопорушень є тимчасовою.

Повідомляємо про те, що юридичним відділом Київської Патріархії  здійснюються і інші юридичні дії за правилами кримінальної, адміністративної, цивільної та господарської юрисдикції.

В основу цих дій покладені юридичні факти про те, що ні Православна церква України, ні її представники, не отримували у користування майно, розташоване за адресою: м. Одеса, вул. Пастера, б.5. Новоствореною церквою до органів державної влади не надано жодного доказу, яким би підтверджувалась законність набуття права на користування майном.

При цьому наголошуємо, що Київською Патріархією як релігійним центром не приймалося рішення про передачу майна за адресою Пастера, б.5 юридичним особам ПЦУ. Не приймалося таких рішень і Одеською обласною державною адміністрацією, і Одеською міською радою. А тому визначення  місцязнаходження юросіб ПЦУ у м. Одеса на вул. Пастера, б.5 жодним юридичним актом не обумовлено.

Заволодіння майном, яке подається суспільству під виглядом законних дій, буде припинено.

Про неприпустимість рейдерства, порушення права на свободу совісті вірян і духовенства Київського Патріархату у місті Одеса повідомлено Президента України, Міністра внутрішніх справ України, та керівника Служби безпеки України, Одеського міського голову.

Будь-яка політизація питання очевидно протиправного рейдерства розцінюється як відсутність правових аргументів.

Чинність Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству»  дозволяє продовжити захист Київського Патріархату в Одесі і в Україні, незалежно від масштабності і рівня аморальності вчинюваних злочинів.

Захист парафії Храму Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату у місті Одеса буде продовжено.

Спроби дестабілізувати суспільство, і тим самим увільнити винних від відповідальності, матимуть прямо протилежні наслідки, та доказово викриватимуться.

Юридичний відділ Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у зв'язку з карантином

7.04.2020
Звернення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у зв’язку з карантином Дорогі у Христі браття та сестри! Поділитися дописом: