Працівники Київської Патріархії звернулися до Міністра культури В. Бородянського

Працівники Київської Патріархії УПЦ Київського Патріархату звернулися до Міністра культури, молоді та спорту В. Бородянського з проханням відреагувати на інцидент, що стався у зв’язку з намаганням недопустити Патріарха Філарета до поминальних заходів за жертвами Голодомору – геноциду українського народу.

22 листопада 2019 року. Засобами масової інформації оприлюднено текст доповідної записки, зі змісту якої вбачається недопущення Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета до участі в молитовній частині відзначення роковин Голодомору. Дослівно у розділі «практичні рекомендації» зазначено про таке: «Не запрошувати на захід Патр. Філарета”.

Колектив Київської Патріархії обурений зневажливим і ворожим ставленням до Святійшого Патріарха Філарета – героя України, свідка страшного Голодомору 1932-33 рр.

Міністру культури,

молоді та спорту України

Бородянському Володимиру

 

Від працівників релігійної організації

КИЇВСЬКОЇ ПАТРІАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

01024 , м. Київ, вул. Пушкінська, б.36,

Тел.(044) 234 10 96

 

Шановний Володимире Володимировичу!

Висловлюємо Вам своє обурення діями підлеглих Вам осіб, що мали місце при підготовці та проведенні заходів з нагоди вшанування пам’яті жертв голодоморів 23 листопада 2019 року.

Засобами масової інформації оприлюднено текст доповідної записки, зі змісту якої вбачається недопущення героя України, предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату, Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета до участі в молитовній частині відзначення роковин Голодомору.

Дослівно у розділі «практичні рекомендації» зазначено про таке: «Не запрошувати на захід Патр. Філарета. У випадку, якщо будуть намагання це зробити чи надійдуть звернення з його боку, то аргументувати, щодо заходу запрошено тільки: 1. Глав діючих церков; 2. У заході беруть участь лише керівники церков, членів Всеукр. ради Церков і релігійних організацій».

Таким чином оприлюднено доказ ініціювання посадовими особами Міністерства культури, молоді та спорту України дій, метою яких є дискримінація за релігійною приналежністю морального авторитета нації, та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

Конфлікт, що мав бути створений штучно, вдалося врегулювати лише внаслідок втручання у ситуацію Офісу Президента України.

Зауважуємо, що Патріарх Київський і всієї Руси України Філарет – є не просто предстоятелем діючої церкви, яка вийшла із процедури припинення 20 червня 2019 року, бореться за своє існування в органах державної влади, але і очевидцем тих страшних історичних подій, з нагоди яких проводились заходи, оскільки сам, чи не єдиний із усіх присутніх, пережив голодомори.

Як Герой України, глава Церкви і очевидець голодоморів, потребує за життя шанобливого ставлення та  заслуженої поваги.

Заявляємо, що у такий спосіб було принижено не Патріарха, а увесь Український Народ, частина якого через голодомори загинула. Переконані, що жертовний досвід українського народу не залишає нам права для повторення геноциду, поштовхом до чого може стати будь-який необережний, необдуманий крок державних діячів.

Зневажливе, і очевидно вороже ставлення до Героя України – Патріарха Київського та всієї Руси-України Філарета підриває авторитет органу державної влади, який Ви очолюєте, та демонструє для усього світу неприпустимі засоби боротьби з історичними постатями, що особистим прикладом демонструють високу жертовність і любов до України.

Недопустимим вважаємо також створення адміністративних перешкод у відправлянні богослужінь та реалізації прав на свободу совісті Київському Патріархату як існуючій церкві!

Жоден адміністративний ресурс і орган не здатен стати на заваді свободи совісті, доказом чому є історія України та історія УПЦ КП.

Зазначений інцидент 23 листопада 2019 року вважаємо діями, направленими на розпалювання міжрелігійної ворожнечі, що виникли з вини посадових осіб-виконавців згаданої «доповідної записки». Подібна дискримінація є неприйнятною практикою попередньої влади, яка потребує негайного припинення.

Просимо невідкладно відреагувати на зазначений інцидент.

Оприлюднити на офіційному сайті Міністерства культури, молоді та спорту України своє вибачення перед героєм України – Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом та українським народом за дії підлеглих Вам осіб.

Про рішення та вжиті заходи за цією заявою просимо поінформувати.

У випадку ігнорування цього листа залишаємо за собою право на звернення до міжнародних інституцій із захисту прав людини, з метою демонстрації світу свого цивілізованого ставлення до дискримінаційних дій органу державної влади.

Працівники релігійної організації

КИЇВСЬКОЇ ПАТРІАРХІЇ

УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

Відео за посиланням

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

29 листопада – день пам’яті святого Апостола і Євангелиста Матфея

29.11.2019
Святий апостол i євангелист Матфей був апостолом із Дванадцяти. До свого навернення до Христа Матфей служив митарем, збирачем податків для Риму. Почувши слова Ісуса Христа: «Іди за Мною» (Мф. 9. 9), він залишив свою посаду і пішов за Спасителем. Сприйнявши благодатні дари Духа Святого, апостол Матфей спочатку проповідував у Палестині. […]