Правда і брехня речника ПЦУ архиєпископа Євстратія (Зорі)

Відповідь речнику ПЦУ на обмовляння Патріарха Філарета у «втраті логіки і роздвоєнні особистості» побудована на викритті ганебної брехні, яку розповсюджує архиєпископ Євстратій. Виключно правдивими фактами та аргументованими доказами свідчимо про лукаву логіку, порушення архиєрейської присяги та моральну деградацію особистості самого автора-обмовника архиєпископа Євстратія.

Речник ПЦУ: «Коли втрачається логіка…
Думаю, що останніми дописами на сайті, який колись я створював, а тепер він перетворився на філію спж з боротьби проти Православної Церкви України, можна ілюструвати роздвоєння особистості. Прикро це бачити».

Відповідь:
Про прикрість, втрату логіки та роздвоєння особистості зробимо висновки, коли підсумуємо правдиві факти та відверту брехню автора, який взяв на себе відповідальність ставити медичні діагнози Патріарху, будучи священнослужителем.
А тепер про факти:
– створення сайту – так, це – ПРАВДА, якою міг би пишатись учень початкових класів, але не архиєрей з вищою освітою.
– цей сайт, з червня 2019 року заблоковано ПЦУ разом з архівними матеріалами, які належали УПЦ КП, тому існування цього сайту, яким так пишається «архиєрей-айтішник» – БРЕХНЯ.
– що до «філії СПЖ». Стверджувати подібне без жодних аргументів – теж БРЕХНЯ, за яку рано, чи пізно автору доведеться відповідати і перед судом, і перед Богом.

Речник ПЦУ: «Але як ще можна оцінити розміщення там поруч вимоги «покаятися за порушення клятви вірності Київському Патріарху» та новини про річницю хіротонії, прийнятої в Московському Патріархаті, під час якої складалася клятва вірності Московському Патріарху та Синоду?»

Відповідь:
– Новини про річницю хіротонії – ПРАВДА.
– Клятва Московському Патріарху та Синоду – ПРАВДА, але мова йде про подію 1962 року, коли Московський Патріархат був єдиним на території Держави, і була єдина церква, і єдина країна.
– Ваша архиєрейська присяга була приведена Київському Патріарху та Синоду – теж ПРАВДА, але ви не дотримали своєї ж присяги, і обманули свого Патріарха-Предстоятеля. Ви разом з такими ж зрадниками продали іноземній державі за шматок паперу під назвою «Томос» велику Українську Церкву, яку протягом 26 років створював Святійший Патріарх Філарет. Так, Томос – це документ про автокефалію, але яку автокефалію? З 1991 року, з дня утворення незалежної Держави Україна, Патріарх Філарет самовіддано працював над створенням незалежної Української Православної Церкви та визнанням її у православному світі, шляхом отримання Томосу. Це стало можливим лише у 2018 році. Але Томос, який привезли з Константинополя не відповідав прагненням Патріарха і очікуванням українського народу отримати незалежну церкву. Чому? Тому, що у змісті цього Томосу була закладена залежність Української Православної Церкви від Константинополя. Хіба про це мріяли мільйони українців? Натомість, що ми отримали? Замість незалежного від Москви Київського Патріархату, отримали митрополію, залежну від Константинополя. Тепер в Україні дві залежних митрополії: Московського і Константинопольського Патріархатів. І де тут незалежна Українська Православна Церква?! Патріархат не може бути у складі іншого патріархату, а митрополія – може.

Речник ПЦУ: «Як може одна особа вважати правильним, коли нею в 1992 році вірність канонам і Церкві, вірність рішенню Помісного Собору, була поставлена вище вірності Патріарху, бо той сам порушив канони – і водночас звинувачувати інших, що між вірністю Церкві та Помісному Собору і виконанням незаконних вимог Патріарха у 2019 р. – вони обрали не людину, а Церкву?»

Відповідь:
– Це є не просто БРЕХНЯ, а лукаве перекручування фактів і правди!
– ПРАВДА в тому, що Патріарх Філарет у 1992 році виконував Постанови Помісного собору 1991 року, який проходив у Києві 1-3 листопада на користь України, яка на той час вже була суверенною Державою. Більш того, подальші події заклали фундамент розбудови незалежної автокефальної Української Православної Церкви.
– А лукава і підступна БРЕХНЯ – в протизаконному виконанні постанов, так званого, Помісного собору УПЦ КП від 15.12.2018 року, якого ніхто не скликав і тому він не може мати ніякої канонічної сили. Оманою і зрадою було зроблено все, щоб ліквідувати Київський Патріархат, тим самим відсторонити Патріарха від керівництва церквою, що і стало фактом захоплення влади. І це є ПРАВДА!
– Патріарх ніколи не погоджувався на ліквідацію УПЦ КП і ніколи не подавав ніякої заяви про ліквідацію до Міністерства культури. І це є та ПРАВДА, яку не визнають і приховують всі, хто приймав участь у ганебному знищені Київського Патріархату.

Речник ПЦУ: «Ставленик на єпископа складає присягу на вірність Церкві в особі Предстоятеля і Собору Єпископів, своєї братії. І якщо хто забув православну еклезіологію, то нехай пригадає, що присяга ця складається не ОСОБІ, а тому, хто за 34-м Апостольським правилом є першим єпископом народу. Саме тому в присязі не вказується і не може бути вказане ім‘я!»

Відповідь:
– Ставленик на єпископа складає присягу на вірність Церкві в особі Предстоятеля – так, це ПРАВДА. А хто був Предстоятелем, коли ви складали присягу на вірність Церкві? В Патріархаті завжди Предстоятелем є Патріарх – і це є безумовна ПРАВДА.
– БРЕХНЯ і лукавство – стверджувати, посилаючись на еклезіологію та 34-те Апостольське правило, про те, що ви складали присягу ОСОБІ. Ніколи в присязі Предстоятелю не було вказано ім’я.
– А ПРАВДА у тому, що ви давали присягу Предстоятелю-Патріарху.

Речник ПЦУ: «В одній Помісній Церкві не може бути два Предстоятеля – щонайменше, православна еклезіологія не передбачає подібного».

Відповідь:
– Це – БРЕХНЯ і пустомоство. Хіба хтось пропонував чи вимагав, щоб у Помісній Церкві було два Предстоятеля? Такого не було, не є і бути не може!

Речник ПЦУ: «З 15 грудня 2018 р. в Українській Православній Церкві є лише один канонічно обраний і визнаний Предстоятель, Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. З цим обранням повноваження Патріарха Філарета як Предстоятеля УПЦ КП припинилися».

Відповідь:
– А це БРЕХНЯ і НЕПРАВДА! Як може обранням Предстоятеля-Митрополита однієї церкви припинитись повноваження Предстоятеля-Патріарха іншої церкви? Хіба, тільки в один спосіб: самооголошенням себе правонаступниками-самозванцями. І ними є Ви! І це є ПРАВДА!

Речник ПЦУ: «Сам колишній Предстоятель, Почесний Патріарх Філарет, неодноразово публічно та письмово визнав Митрополита Епіфанія Предстоятелем, особисто голосував за нього і закликав до цього інших».

Відповідь:
– Так, це – ПРАВДА. Більш того, Митрополит Епіфаній став Предстоятелем ПЦУ виключно завдяки наполегливості та авторитету Патріарха Філарета.

Речник ПЦУ: «Патріарх Філарет також підписав лист до Вселенського Патріарха Варфоломія, де зазначив, що в єдиній Церкві він не буде претендувати ні на які посади, окрім посади члена Синоду. Але потім, як відомо, він оголосив непослух Предстоятелю і Синоду. І досі він, на жаль, перебуває в стані противлення щодо Предстоятеля і Архієрейського Собору УПЦ, які неодноразово закликали його припинити самоізоляцію від спілкування з Помісною Церквою. З тією Церквою, до якої він належить – навіть коли і не хоче визнавати цього».

Відповідь:
– БРЕХНЯ і лицемірство, що Патріарх Філарет в самоізоляції.
– А ПРАВДА у тому, що автор умовчує факт примусової ізоляції Патріарха у дні інтронізації Митрополита Епіфанія шляхом утримання в реанімації, при тому, що стан здоров’я Патріарха був абсолютно задовільним. І ці ганебні вчинки були тільки початком ізоляції Патріарха та його відсторонення від керівництва Київської єпархії.
– Також ПРАВДОЮ є те, що 5 лютого 2019 року Синод ПЦУ затвердив Патріарха Філарета керуючим Київською єпархією ПЦУ. При цьому, Митрополит Епіфаній, порушуючи церковні канони, втручався у справи Київської єпархії, яка була під керівництвом Патріарха. А саме, проводив зібрання священства з метою підпорядкування їх під своє керівництво без відома і згоди Патріарха. Внаслідку всіх протизаконних і неканонічних дій з боку керівництва ПЦУ Патріарх був змушений скликати Архієрейський собор 12 червня 2019 року, на якому було прийнято рішення про скликання Помісного собору УПЦ КП на 20 червня 2019 року, на якому було прийнято рішення про продовження діяльності церкви.

Речник ПЦУ: «Отже, всі застереження щодо порушників присяги у вірності Предстоятелю і Собору Архієреїв слід прочитати уважно самому автору цих застережень, бо вони його особисто стосуються найбільше. І поки ще є час, який примножив Господь – використати його для примирення».

Відповідь:
«Коли втрачається логіка… – …можна ілюструвати роздвоєння особистості».
Якби автор цих слів адресував їх до себе особисто, то весь його подальший текст ілюстрував лише про одне: навіть не роздвоєння, а повну руйнацію особистості архиєрея Євстратія. Але, оскільки автор адресував ці слова до Святійшого Патріарха Філарета, вони свідчать проти нього самого, проти адекватності його розуму та лукавства його логіки. Схоже автор зовсім не розуміє, що він свідчить проти себе самого. Інакше, як можна пояснити ганьблення і принижування такими словами свого БАТЬКА, більш того – свого духовного отця, який «породив», виховав його як священнослужителя, дав відповідну освіту, сани і все, що може отримати син від люблячого батька?! Особливий цинізм в тому, що Ви, добравшись до «вершини» разом зі своїми приспішниками – керівництвом ПЦУ – лукавим та оманливим способом захопили владу у церкві. Розбещеність душі і схибленість розуму посприяли таким «синам» підкласти на підпис своєму Отцю-Патріарху Філарету Постанови про ліквідацію Київського Патріархату, так званого Помісного собору УПЦ КП 15 грудня 2018 року. Скориставшись довірою батька, «сини» оманливо переконали Патріарха, що це є умовна ліквідація Київського Патріархату, як вимога греків для проведення Об’єднавчого собору. Це був наглий і відвертий шантаж. Саме Вам, як своєму вихованцю і сину Святійший Філарет доручив вести перемови з греками напередодні вищевказаних соборів. Саме Ви вже напередодні знали зміст Постанов Помісного собору про ліквідацію УПЦ КП, а з їх текстом Патріархові не дали можливість навіть ознайомитись, прочитавши під час собору лише заголовок і перший пункт. Патріарх Вам довіряв як своїм синам і послідовникам справу всього його життя, тому наосліп підписав документ, чим Ви і скористались.

Своїм коментарем «Звернення Патріарха до порушників архиєрейської присяги» архиєпископ Євстратій (Зоря) засвідчив, що він і належить до цих порушників. При хіротонії в єпископа він присягав: «Обіцяю…бути послідовним у всьому і підкорятися завжди Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України і Святійшому Синоду…і любов від усієї душі мати до них і як братію шанувати…».

Чи підкорюється архиєпископ Євстратій (Зоря) Київському Патріарху і чи любить він його? Всім очевидно, що не підкорюється і не любить.
Які ще потрібні докази, що архиєпископ Євстратій (Зоря) належить до числа порушників архиєрейської присяги? Все очевидно і ясно!

Робимо висновки: всі звинувачення, побудовані за методом сатанинської суміші правди з брехнею свідчать лише про одне, що автор опустився до рівня, недостойного звання архиєрея. А церква, яка побудована на омані і брехні приречена на безславне майбутнє.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Створено сайт Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США і Канаді

10.02.2021
З 10 лютого 2021 року в мережі Інтернет з’явився новий сайт Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в Сполучених Штатах Америки і Канаді. Поділитися дописом: