Представники міста Черкас привітали Патріарха Філарета

21 січня 2022 року Святійший Патріарх Філарет прийняв у своїй резиденції першого заступника Міського голови м. Черкас Сергія Тищенка, а також начальника управління інформаційної політики Черкаської міської ради Юлію Крапиву.

Сергій Тищенко передав Патріарху Філарету вітання від Черкаського міського голови Анатолія Бондаренка з нагоди 93-річчя від дня народження, яке буде 23 січня, вручив вітальний адрес, букет квітів і подарунок – вишитий черкаський рушник.

«Навіть у далекі атеїстичні радянські часи Ви несли нашому народові слово Боже, привчали до віри Христової. Саме Ви заклали духовні підвалини незалежності України тим, що більше тридцяти років тому твердо стали на шлях боротьби за автокефалію Української Православної Церкви. Завдяки Вашому церковному авторитету, досвіду та наполегливій праці постала справді незалежна Українська Православна Церква Київського Патріархату.

Особливо приємно, що Ви завжди цікавилися церковним життям міста Черкаси, багато разів відвідували наше місто з архіпастирськими візитами. Як земляки краю, де народився великий Тарас Шевченко, хочемо окремо подякувати за Ваш переклад українською мовою Біблії та багатьох творів святих отців», – йдеться у привітанні Міського голови Черкас Анатолія Бондаренка.

У свою чергу, дякуючи за привітання, Святійший Патріарх пригадав, що кілька десятирічь був правлячим архієреєм міста Черкаси, бо Черкащина, свого часу, входила до Київської єпархії. «Навіть у радянські часи, коли влада закривала храми, на Черкащині було багато діючих церков, люди тягнулися до Бога та віри», – сказав Патріарх.

Також Святійший Патріарх Філарет, за значний внесок у розвиток духовності українського народу, утвердження Помісної Української Православної Церкви, нагородив Сергія Тищенка Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого.

Наприкінці зустрічі Патріарх Філарет передав своє архіпастирське благословення всім мешканцям Черкас і вручив гостям видання Київської Патріархії.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарша молитва у День Соборності України

22.01.2022
22 січня 2022 року, у день проголошення у 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна, як і щороку, відзначає День Соборності. Поділитися дописом: