Представники ПЦУ здійснили рейдерське захоплення храму Різдва Христового в Одесі. Заява Юридичного відділу Київської Патріархії

Міністру внутрішніх справ України
Авакову Арсену Борисовичу

Повідомляємо Вас про кримінальне правопорушення, склад якого передбачений ч.3 ст.191 КК України, вчинене 01 квітня 2020 року у місті Одеса, по вулиці Пастера б. 5 особами, що входять до структури релігійного центру “КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)”, код ЄДРПОУ:42783113, адреса: Україна, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, б.6. Бугринець Ярослав та Оробець Теодор здійснили заволодіння спорудою Храму Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату, змінивши на ній вивіску та вхідні замки. Раніше вказані особи за вказаною адресою неодноразово вчиняли насильницькі дії відносно громадян України, що мають канонічну приналежність до Київського Патріархату. Але залишились не покараними.

Культова споруда знаходиться в користуванні Української Православної Церкви Київського Патріархату із 1998 року.

Теодор Оробець є керівником комунальної установи НВК №275 «Надія», тобто є особою, суб’єктність якої визначена диспозицією вказаної статті.

Зазначені дії реалізовані за попередньою змовою з охоронною фірмою «Варта Міста» (розташованою за адресою: м. Одеса, вул. Арнаутська, б.85), представники якої знаходяться в теперішній час на місці вчинення злочину.

Зауважуємо, що Українська Православна Церква Київського Патріархату є окремою релігійною структурою, релігійним центром якої продовжує залишатись «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату».

Згідно з ч.9 ст.5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», релігійна організація не повинна втручатися у діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до невіруючих і віруючих інших віросповідань. Натомість, із дій представників релігійного центру “КИЇВСЬКА МИТРОПОЛІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ)” вбачається, що вони не лише проповідують нетерпимість до вірян і духовенства Київського Патріархату, але і вчиняють відкрите заволодіння його майном.

Окрім зазначеного, із 10 год 00 хв 01 квітня 2020 року охоронною фірмою «Варта Міста» здійснюється незаконне утримування релігійної святині, що є складом кримінального правопорушення, передбаченого ст.179 КК України. Даний злочин знайшов своє вираження у перешкоджанні вільного доступу до споруди храму представників релігійної громади, яка, згідно з розпорядженням голови Одеської обласної державної адміністрації від 19 травня 1998 року № 413/А-98, набула права користування ним на безоплатній основі. Користується приміщенням храму 22 роки, здійснивши його повну реставрацію.

Відповідно до ст.214 КПК України, просимо за даними фактами невідкладно розпочати досудове розслідування та припинити вчинення протиправних дій.

 

 

Юридичний відділ Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет очолив читання акафісту святому священномученику Макарію

2.04.2020
2 квітня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив читання акафісту святому священномученику Макарію, митрополиту Київському перед його нетлінними і чудотворними мощами у Володимирському кафедральному соборі м.Києва. Поділитися дописом: