Предстоятель Київського Патріархату зустрівся з головою комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України

10 березня 2020 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся із головою комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України Олександром Ткаченко.

Святійшого владику супроводжувала керівник Юридичного відділу Київської Патріархії Неоніла Ткаченко.

Під час зустрічі відбулись консультації відносно проведення засідання комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України, за участі міністра культури, молоді і спорту України. Метою такого формату засідання комітету вбачається опрацювання механізмів захисту прав на свободу совісті вірян та духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У ході зустрічі Патріарх Філарет передав Олександру Владиславовичу офіційного листа наступного змісту:

“Шановний Олександре Владиславовичу!

Прошу Вас розглянути можливість проведення засідання комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України, за участі Міністра культури, молоді і спорту України, метою якого визначити опрацювання механізмів захисту прав на свободу совісті мирян та духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Зокрема, потребує вирішення питання приведення у відповідність даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також Єдиного державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень у інформації стосовно Релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату», код ЄДРПОУ 22894788 (надалі Київська Патріархія) та її майна до її фактичного стану. Ї

Зауважую, що Київська Патріархія продовжує свою діяльність, з огляду на прийняття Помісним Собором Української Православної Церкви Київського Патріархату постанови від 20 червня 2019 року. Однак даний юридичний факт не визнається певними посадовими особами державних органів. Релігійне об’єднання Київський Патріархат дотепер має велику довіру і підтримку громадян, як у межах кордонів України, так і за ними.

Про прийняте рішення за цим зверненням прошу поінформувати” – йдеться у листі.

Наприкінці зустрічі Святійший Патріарх Філарет висловив своє переконання у тому, що Україна, яка є демократичною парламентсько-президентською республікою, забезпечить право на свободу совісті громадян, що визнають релігійним центром Київську Патріархію, а Верховна Рада України не може стояти осторонь гострих суспільних процесів.
У свою чергу голова комітету запевнив, що за результатами правового аналізу наданих Патріархом документів і звернення, він докладе до вирішення поставленого не простого питання усіх зусиль.

 

 

За матеріалами Юридичного відділу Київської Патріархії та Комітету гуманітарної та інформаційної політики ВРУ

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета у зв’язку з поширенням коронавірусної епідемії у світі

12.03.2020
Як відомо, 11 березня 2020 р. Український уряд прийняв постанову про заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Поділитися дописом: