Предстоятель Київського Патріархату зустрівся з Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини

07 лютого 2020 року відбулась зустріч Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової.

У зустрічі також взяла участь керівник Юридичного відділу Київської Патріархії Неоніла Ткаченко.

Святійший Патріарх Філарет поінформував, що до нього звертаються громадяни України, парафіяни Української Православної Церкви Київського Патріархату, щодо позбавлення їх права залишатися вірянами своєї Церкви.

«У січні 2019 року Міністерство культури України зняло з реєстрації, як юридичну особу, Українську Православну Церкву Київського Патріархату, в тому числі Київську Патріархію УПЦ КП», – повідомила Людмила Денісова.

Омбудсман уточнила, що згідно ст. 35 Конституції України та Конвенції про захист прав та основоположних свобод кожен має право на свободу думки, совісті та релігії.

«Тому, за цим фактом буду звертатися до Міністерства культури, молоді та спорту з проханням надати повну інформацію щодо ліквідації УПЦ КП, як юридичної особи, для вивчення законності такого рішення», – зазначила Денісова.

Уповноважений також звернеться до міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського, щоб він надав свою позицію щодо ліквідації УПЦ КП.

«Висновки будуть зроблені після детального вивчення офіційної відповіді», – наголосила Людмила Денісова.

Під час зустрічі були проведені консультації, направлені на практичний захист права на свободу совісті парафіян та духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату.

На завершення Предстоятель Київського Патріархату побажав Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денісовій успішного служіння державі, яке повинно будуватися на правді.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії,
за матеріалами Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Поділитися дописом:

Наступна

«Образ митаря – взірець справжнього покаяння» - Патріарх Філарет

9.02.2020
У неділю про митаря і фарисея, 9 лютого 2020 року, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: