«Прощення провин ближнім є умовою для того, щоб Господь нам простив гріхи» – Патріарх Філарет

5 вересня 2021 року, у неділю 11-ту після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет звершив всенічне бдіння.

За богослужінням Патріарху співслужили архієпископ Андрій, протоієрей Борис Табачек та протоієрей Іоан Київський.

Після прочитання Євангелія Святійший Владика виголосив проповідь на тему євангельського читання:

«В імя Отця, Сина і Святого Духа! Дорогі браття і сестри!

Господь Ісус Христос сказав: «Якщо будете відпускати провини боржникам вашим, то і Отець Небесний простить вам гріхи ваші. А якщо не будете прощати провини боржникам вашим, то і Отець не простить вам беззаконь ваших». В молитві «Отче наш» ми молимось: «Прости нам провини наші, як і ми прощаємо». А якщо ми не прощаємо? То можемо ми цю молитву читати «Отче наш… прости нам, як і ми прощаємо», а ми не прощаємо. А для чого кажемо, що прощаємо.

Прощення провин ближнім є умовою для того, щоб Господь нам простив гріхи. А якщо ми не прощаємо, то будьте впевнені, що гріхів ваших Бог не простить.

Згадайте двох монахів Києво-Печерської лаври – Євагрія і Тита. Були друзі, а потім посварились. Коли Тит захворів і став помирати, то покликав до себе Євагрія і став просити прощення у нього. А Євагрій настільки був озлоблений проти свого брата, що сказав не прощу. І що сталося? А сталося так, що Тит видужав, а Євагрій помер. Здоровий помер, а хворий видужав, тому що простив.

Сьогодні ми чули притчу, що один господар вирішив розрахуватися із своїми боржниками. І покликав одного боржника, а він став просити його: «Потерпи і я весь борг віддам тобі». І господар став терпіти. А сам цей раб зустрів свого товариша, який був заборгований йому невелику суму. І товариш став просити його: «Потерпи і я віддам тобі». А раб лукавий не хотів терпіти і посадив його у вязницю. Коли господар дізнався, що так поступив його раб із своїм товаришем, сказав йому: «Весь борг я простив тобі, чи не належало і тобі простити твоєму боржнику»? А так як ти не простив, то зв’яжіть його і киньте у в’язницю.

Це означає, якщо ми не будемо прощати провини, то Господь не простить нам. Тому що гріхів у нас, у кожного, багато. За ці гріхи Господь і покарає нас. Тому для того, щоб Господь не покарав треба прощати гріхи, а якщо супротивник не хоче простити, то ви простіть, щоб у душі не було злоби на брата свого. Тоді він буде відповідати за свою злість, а ви будете свобідними тому що простили йому його провини.

Тому, дорогі браття і сестри, будемо піклуватися у своєму житті цією настановою Господа. Настанова Бога – значить це є істина. Тому, якщо сказав Господь: «Якщо не будете прощати провин, то Отець ваш Небесний не простить вам провини ваші». Тому будемо прощати, щоб Господь простив безліч наших гріхів».

Після Літургії був відслужений молебень перед чудотворним образом Божої Матері «Несподівана Радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву за визволення України і всього світі від епідемії коронавірусу.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відійшов до Господа єпископ Харківський і Богодухівський Ілля (Зеленський)

6.09.2021
Сьогодні, 6 вересня 2021 року на 51-му році життя відійшов до Господа єпископ Харківський і Богодухівський Ілля (в миру – Ігор Ігорович Зеленський). Поділитися дописом: