Примус українців у США до відмови від власної церкви є дискримінацією за ознакою конфесійної приналежності, – настоятель ставропігійної парафії у Філадельфії (США)

Від імені 103-літньої Патріаршої ставропігійної парафії святого Миколая м. Філадельфія (Сполучені Штати Америки) протоієрей Богдан Згоба звернувся до української влади у зв’язку із зняттям з державної реєстрації Української Православної Церкви Київського Патріархату і Київської Патріархії. Відеозвернення було виголошено на прес-конференції “Київський Патріархат є форпостом релігійного суверенітету України”, яка відбулася у середу, 18 листопада, у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”.

Пане Президент, Уряд та Верховна Рада!

Що таке українська діаспора? Діаспора – це понад 20 мільйонів українців, які тимчасово чи постійно проживають за межами України. Разом з цим, це українці які бережуть мову, традиції, культуру і власну віру. Це українці, які щоденно пересилають, зароблені тяжкою працею, свої гроші рідним та на потреби армії й іншу гуманітарну допомогу в Україну. Велика частка української діаспори є вірянами Української Православної Церкви Київського Патріархату. Вони були хрещені в Українській церкві, брали там шлюб і духовно надалі окормлюються у наших храмах УПЦ Київського Патріархату. Це українці, які проживаючи в іншомовному середовищі, продовжують підносити молитви до Господа українською мовою. Це українці, які само організовуються та опікуються українськими, нашими і вашими храмами за кордоном, відбудовують їх і об’єднуються навколо храмів УПЦ Київського Патріархату за кордоном. Однак, не запитуючи їх думки, без пояснень, як худобу, нас, діаспоральних українців продають, відрікаються, відкидають і кажуть «тепер ви підпорядковуєтесь Константинополю», бо так вирішив Вселенський Патріарх, коли давав Томос для ПЦУ. Тут, за кордоном, у США є діаспори Румунської, Болгарської, Грузинської, Російської та інших Церков, всі вони – підпорядковуються своїй церкві, центр управління якої, знаходиться в країні походження, на Батьківщині, де проживають родичі і друзі. Однак, в українців Томос забирає національну церкву! Константинопольський Патріарх вніс розкол між нами, як дітей відірвав нас від матері. А держава, замість того, щоб виконати ст. 12 Конституції України, яка говорить, що Україна дбає про задоволення національно-культурних і мовних потреб українців, які проживають за межами держави, руками чиновників намагається знищити УПЦ Київського Патріархату. Тобто розмити національно-культурну та віросповідну ідентичність українців в цілому, і діаспори окремо.

Цілком зрозуміло, що громади УПЦ Київського Патріархату не погоджуються із таким порядком речей. Ми вважаємо, що такі дії, як Константинополя, так і уповноважених осіб державних органів України, містять прямі ознаки порушення права громадян вільно сповідувати власну релігію. Міжнародні договори, які є частиною українського законодавства і мають вищу юридичну силу, додатково підтверджують цей факт. Згідно текстового змісту Загальної декларації прав людини: «Кожна людина має право на свободу думки, совiстi i релігії»; Міжнародний пакт про громадянські та політичні права встановлює, що кожна людина має право приймати релігію або переконання на свій вибір і свободу сповідувати свою релігію та переконання, як одноосібно, так і спільно з іншими. Саме тому, дії Константинополя, які задокументовані в Томосі, а виконавцем яких стало ПЦУ – є злочинними і такими, що не відповідають загальнолюдським цінностям і духовним орієнтирам суспільства і громад.

Щодо, так званої, ліквідації УПЦ Київського Патріархату. Умисні дії окремих осіб, уповноважених на виконання функцій держави, які направлені на знищення незалежної української церкви – це не «ліквідація». Це рейдерське захоплення. І такі дії чиновників породжують порушення прав не тільки українців, що проживають в Україні, але і українців у США. Я вже наводив зміст статті 12 Конституції України, яка гарантує належну опіку держави над українцями закордоном, на противагу цьому, ця кліка знищує українську Церкву. Звичайно, злочинні дії із рейдерського захоплення УПЦ Київського Патріархату порушують права і свободи нас, українців, громадян США. УПЦ Київського Патріархату це є наша Церква і ми доб’ємося персональних санкцій і кожен понесе відповідальність, хто приймав участь у рейдерських діях, направлених на знищення конфесійної самоідентифікації українців у США. Ми працюємо над цим. І покарання обов’язково настане.

Причинно-наслідковою реакцією українців у США стане боротьба за індивідуальну відповідальність для кожного, хто сприяв та/або проявив бездіяльність стосовно рейдерського захоплення УПЦ Київського Патріархату. Хто маніпулював інформацією, вів відверту пропаганду, направлену на знищення іміджу його Святості Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та УПЦ Київського Патріархату і його вірян. Кожен чиновник, кожен пропагандист і навіть ті, хто носить рясу буде відповідати за свої дії. Примус українців у США до відмови від власної церкви – є злочином проти людяності. Фактично масовою гібридною дискримінацією за ознакою конфесійної приналежності.

Закликаємо вас негайно припинити це все і повернути нам нашу реєстрацію «Українська Православна Церква Київський Патріархат та Київська Патріархія УПЦ КП».

Від імені 103-літньої Патріаршої ставропігійної парафії святого Миколая протоієрей Богдан Згоба

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет попрощався із новопреставленим протоієреєм Сергієм Станкевичем

20.11.2020
20 листопада 2020 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет після закінчення Всенічного бдіння у Володимирському соборі прибув до столичного Свято-Юріївського храму, щоб помолитися за упокій душі настоятеля парафії новопреставленого протоієрея Сергія Станкевича. Поділитися дописом: