Привітання Святійшого Патріарха Філарета зі святом Хрещення Київської Руси-України та днем Української Державності (ВІДЕО)

28 липня 2022 року Українська Церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира та відзначає 1034-ту річницю хрещення Київської Руси-України. Також цього дня українці вперше відзначають державне свято – День Української Державності.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав парафіян і весь український народ з цими святами.

Дорогі браття і сестри!

Наближається наше свято. Я вітаю вас насамперед зі святом князя Володимира, тому що він заснував українську християнську державу. Держава існувала і за часів княгині Ольги, але то була не християнська держава, а християнську державу заснував князь Володимир. І тому у свято князя Володимира ми і святкуємо нашу державність, яка вже продовжується більше тисячі років.

Ми цінуємо державність тому, що там, де держава – там свобода. А свобода – це таке благо, яке Бог дав кожній людині, щоб вона свобідно обирала чи добро чи зло. Але, на превеликий жаль, перші праотці наші Адам і Єва обрали не добро, а обрали зло. І тому, обравши зло, обрали страждання і смерть. І Господь наш Ісус Христос для того, щоб визволити нас від страждань і від смерті, будучи Богом став Людиною. І, як людина, перетерпів страждання, переборов в людській природі гріх, подолав смерть, воскрес із мертвих і дарував нам таке благо. Тепер ми смерті не боїмося, тому що смерть переможена Богом. І тому, коли ми святкуємо українську державність, то ми святкуємо і державне свято, і свято князя Володимира.

Тому я поздоровляю вас з цим великим українським святом і бажаю, щоб Господь дарував нам перемогу і разом з перемогою мир дарував. Тому що ми більше всього цінуємо свободу і мир. І нехай Господь нам дарує і свободу, і мир. Йому слава навіки віків.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет очолив Всенічне бдіння напередодні дня пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира

27.07.2022
27 липня 2022 року, напередодні дня пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира та свята Хрещення Руси-України, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: