Репресії проти студентів КПБА за підтримку Святійшого Патріарха Філарета

З сумом змушені констатувати, що після етапу брудної інформаційної компанії з дискредитації ідеї Київського патріархату та спрямованої безпосередньо проти Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, розгорнутої деякими представниками Православної Церкви України, розпочалися репресії і проти студентів Київської православної богословської академії – патріарших іподияконів та працівників Київської патріархії.

Збоку керівництва цього вищого начального закладу лунають погрози виключення студентів із академії та має місце відвертий шантаж і тиск, щоби студенти відмовилися від будь-якої підтримки Святійшого Патріарха Філарета.

Дійшло до того, що заборонений у священнослужінні ректор Київської богословської православної академії прот. Олександр Трофимлюк 11.06.2019 р. видав незаконний наказ 077/-c про відрахування з КПБА двох студентів «за участь у заходах, що ставлять за мету спричинити розкол єдиної помісної Православної Церкви України».

Можемо припускати, що наказ про відрахування виданий за участь у Форумі української інтелігенції «За Українську Православну Церкву! За Київський Патріархат! За Україну!» та стосувався патріаршого іподиякона Музики Івана, який супроводжував Патріарха Філарета на форумі, і працівника Київської патріархії Павленка Антона, який виконував свої обов’язки в якості працівника прес-служби Київської Патріархії.

Варто зауважити, що в наказі про відрахування зазначено порушення пункту 6.10 Статуту Київської православної богословської академії. Статут КПБА розміщений на стіні при вході біля чергового в академії. Ознайомившись з положеннями даного статуту, чітко видно, що пункту 6.10 не існує в статуті. Зазначимо, що виключення з вищого навчального закладу мало б ґрунтуватися виключно на положеннях Закону України «Про вищу освіту». Жодних пунктів Статті 46 (яка регулює підстави виключення) цього закону згадані студенти не порушували.

Хочемо попередити керівництво Київської православної богословської академії, що відрахування та шантаж є повністю незаконними та такими, що дискредитують вищий навчальний заклад ліцензований і акредитований Міністерством освіти України. Саме такі дії ректора та адміністрації КПБА розколють єдину Церкву. Шкода, що гасла і лозунги, які активно поширює митрополія Православної Церкви України про Відкриту Церкву, яка повинна об’єднувати українців, не проявляються ділами, залишаючись словами.

Просимо Міністра освіти України Гриневич Лілію Михайлівну взяти ситуацію під особистий контроль та вжити заходів для припинення незаконних дій адміністрації Київської православної богословської академії.

Закликаємо адміністрацію духовного закладу припинити репресії та залякування студентів Київської православної духовної академії.

Прес-служба Київської Патріархії.

Поділитися дописом:

Наступна

Національний хор України ім. Григорія Верьовки завітав до Патріарха Філарета

13.06.2019
13 червня 2019 року Національний заслужений академічний український народний хор ім. Григорія Верьовки на чолі з генеральним директор та художнім керівником Зеновієм Корінцем завітав до Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. Поділитися дописом: