Різдвяне привітання Святійшого Патріарха Філарета (ВІДЕО)

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав парафіян і весь український народ з великим святом – Різдвом Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!

Дорогі браття і сестри! Вітаю вас з Різдвом Христовим і з наступившим Новим Роком!

У наш час починається така тенденція вітати людей або з Різдвом, не називаючи яким Різдвом, або зі святом. Для чого це робиться? Для того робиться, щоб викреслити з слововживання, і з життя самого Господа нашого Ісуса Христа, а ми християни повинні вітати не просто «З Різдвом», а «З Різдвом Христовим» і знати, що означає це свято. А це свято величезне, бо воно змінило життя всього людського роду. Якщо після гріхопадіння перших людей Адама і Єви зло і смерть ввійшли в людський рід, то Різдво Господа нашого Ісуса Христа, тобто Сина Божого, Який принизив Себе і зійшов на землю народившись від Святого Духа і від Пресвятої Діви Марії, змінив наш образ життя і привів нас знову до вічного блаженного життя, до того блаженного життя, яке ми втратили через гріхопадіння Адама і Єви в раю.

Крім того, ми отримали більше, тому що Господь Ісус Христос, Син Божий, посадив людську природу праворуч Бога Отця. Ось цю подію ми святкуємо і тому ми радіємо, співаємо колядки. І ви відчуваєте, яка радість наступає під час цих різдвяних свят, тому що ми радіємо, що Син Божий принизив Себе і знову повернув нас в райське життя, і не тільки в райське життя, а дав більше – посадив людську природу праворуч Бога Отця.

Тому я вас вітаю з цим святом і бажаю, щоб Господь Ісус Христос допомагав нам змінити наше гріховне життя на життя праведне. А оскільки ми не можемо не грішити, то будемо просити у Господа, щоб Він послав нам Божественну благодать, яка б давала нам можливість перемагати наші злі наміри, злі вчинки і напоумлювала нас любити добро і любити один одного і ця любов приведе нас до Бога. Тому, я бажаю, щоб Господь дав вам цю Божественну благодать і привів нас до щасливого майбутнього і вічного життя.

Христос народився! Славімо Його!

 

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у Навечір’я Різдва Христового

6.01.2022
6 січня 2022 року, у Навечір’я Різдва Христового (Різдвяний святвечір) Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого  у Свято-Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: