Різдвяне привітання Святійшого Патріарха Філарета (ВІДЕО)

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет привітав парафіян і весь український народ з великим дванадесятим святом – Різдвом Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа!

Дорогі браття і сестри!

Христос народився! Славімо Його!

Ми святкуємо дуже важливу подію, не просто якесь свято, а свято Різдва Христового. Ми часто, звикли, вітати зі святом, з Різдвом, не розуміючи того, що ми святкуємо. А святкуємо ми народження Сина Божого для спасіння людського роду! Бо якби Син Божий не народився, то що було б? Існувало б людство? Існувало б, бо Бог створив людину вічною. Але, існувала б смерть. Що це значить? Що душа ніколи б не з’єдналась з людським тілом. А зараз, коли ми святкуємо Різдво Христове, то це означає, що Син Божий з’єднався з людською природою. А раз Він з’єднався з людською природою, не тільки в одній Особі, а Він з’єднався з усім людством. І це дає нам надію на те, що і ми, після смерті, воскреснемо і будемо жити вічно. І тому треба усвідомлювати, яку подію ми відзначаємо у ці дні.

У відповідь на привітання «Христос народився», відповідаємо – «Славімо Його». За що? За те, що Він спас нас від страждань і від смерті. Багато хто скаже, ми ж продовжуємо помирати і страждаємо. Так, продовжуємо помирати і страждаємо, але прийде час, коли ми всі воскреснемо, воскреснемо з тілами. А якби Христос не прийшов, то з’єднання з тілами не було б. А так це з’єднання буде.

Треба у це вірити. Адам не повірив тому, що сказав йому Бог: «Не їжте з цього дерева, бо помрете». Помер. Так і зараз, Господь говорить, що воскреснете, бо ви вічні, і треба в це вірити. Бо якщо не будемо вірити, буде наслідок такий, який мав Адам і Єва.

Я ще раз, дорогі браття і сестри, вітаю Вас з Різдвом Христовим. Але ми повинні святкувати цю подію свідомо, а не просто як одне з рядових свят. І тому радіє на землі мир. Ми хочемо миру не тільки фізичного, а миру в самій людській душі, тому що у нас в душі постійно йде боротьба між добром і злом, між добрими думками і злими.

Я бажаю, щоб Господь дарував Україні мир, злагоду, звільнив всі наші українські землі, я маю на увазі Крим і Донбас, бо це українська земля. І щоб воцарився на нашій рідній українській землі мир, спокій і благополуччя. І все це буде. А чому буде? А тому, що правда перемагає. Не бувало в історії такого, щоб неправда перемогла. Перемагає неправда часто, але тимчасово, а остаточна перемога зажди буває за правдою і за добром. І тому, з нами правда і значить буде з нами перемога!

Христос народився! Славімо Його!

Різдво Христове 2022/2023 рр.

Пресслужба Київської Патріархії

 

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет очолив урочисте Різдвяне всенічне бдіння

6.01.2023
7 січня (25 грудня за старим стилем) Православна Церква відзначає одне з найбільших свят у році та згадує одну з головних подій у справі людського спасіння – Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Поділитися дописом: