Росія здійснює геноцид українського народу та веде антисемітську політику, – Патріарх Філарет

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звернувся до Головного Рабина України та Києва Моше Реувен Асмана щодо антисемітських заяв глави Міністерства закордонних справ Росії Сергія Лаврова.

Головному Рабину України та Києва
Моше Реувен Асману

Вельмишановний Ребе!

З глибоким обуренням дізнався про ганебні антисемітські заяви глави Міністерства закордонних справ Росії Лаврова. Вже очевидно, що нинішня Росія та її керівництво здійснюють не тільки геноцид українського народу, але й ведуть відверто антисемітську політику. Ми знаємо, що, за час нинішньої війни, російські ракети та бомби впали на трагічне місце в історії людства – Бабин Яр у Києві, а також єврейські кладовища в Берковцях у Києві, Білій Церкві, Дробицький Яр і синагогу у Харкові.

Мене особливо обурює, що всі ці злочини здійснює країна, яка іменує себе православною. Такі дії несумісні не тільки із вченням Ісуса Христа, але й загальнолюдською мораллю.

На жаль, ми є свідками того, коли під прапором, так званої, «денацифікації» формується людиноненависницька ідеологія – новітній російський нацизм.

У зв’язку з цим, у Вашій особі, хочу висловити слова підтримки всім представникам єврейської, іудейської громад України. Ми, українці, православні християни, розділяємо Ваш біль і солідарні з єврейським народом у його протесті проти будь-яких проявів антисемітизму, зокрема, заяв і дій керівництва нинішньої тоталітарної Росії.

Україна обов’язково переможе у російсько-українській війні, адже за нами правда, а значить і Господь. А нашою зброєю, якої найбільше боїться агресор, є міжконфесійний мир і злагода. Наша сила в єдності та згуртованості заради демократичної, суверенної та процвітаючої України.

Також, користуючись нагодою, щиро дякую Вам за волонтерську роботу, той значний внесок, який Ви робите, як Головний Рабин України та Києва, для перемоги України.

Бажаю Вам сил, натхнення та успіхів у подальшій діяльності.

Слава Україні!

З повагою,

ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет привітав Предстоятеля УГКЦ Блаженнійшого Святослава Шевчука з днем народження

5.05.2022
Блаженнійшому Святославу, Верховному Архієпископу Києво-Галицькому, Главі і Отцю Української Греко-Католицької Церкви Поділитися дописом: