Щоб любити, треба мати добре серце, бо воно приведе нас до вічного життя – Патріарх Філарет

24 листопада 2019 року, в неділю 23-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

Напередодні, у суботу ввечері, Патріарх Філарет, звершив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

За богослужінням Святійший Владика звернувся до парафіян зі словом проповіді на тему євангельського читання про любов до ближнього. Патріарх наголосив на тому, щоб любити свого ближнього, треба мати добре серце, бо воно приведе нас до вічного життя.

«Сьогоднішнє євангельське читання дає нам відповідь на запитання; що треба робити людині, щоб успадкувати вічне блаженне життя? Треба любити Бога і любити ближнього. Коротка і ясна заповідь Божа. Люби Бога і люби ближнього. Але любов буває різна. Одна любов до Бога, інша любов до ближніх. І до ближніх різна любов. Одна любов батьків до дітей, дітей до батьків, чоловіка до дружини. Інша любов до друзів, ще інша любов до своєї Батьківщини, до своєї землі і інша любов до кожної людини. Все це любов, але різна любов. І не тільки різна, а й по силі любов теж  різна. Одних ви любите більше, і інших любите, але не так, менше. Тобто і по силі любові, любов різна.

Сьогоднішній юнак у євангельській притчі запитує, а хто мій ближній? Це дуже важливе питання, хто мій ближній. Відповідь одна – кожна людина. Тоді виникає питання не вже я можу любити міліарди людей, бо всі ж вони мої ближні. Не можемо ми любити всіх. А якого з ближнього ми повинні любити? А того ближнього, який потребує нашої допомоги. Це стосується кожного. Той хто має владу і той хто не має влади. Той хто багатий і хто бідний, кожний повинен виявити свою любов. А якщо не можеш допомогти матеріально, немає можливості, то твоє співчуття є вже допомогою. Якщо ти співстраждаєш цій людині, в серці своєму відчуваєш, що хотів би йому допомогти, але немає в тебе можливості, то о це співстраждання і є любов. І таке співстраждання має той, хто має добре серце. Якщо серце добре, то воно буде співстраждати і не тільки співстраждати, а якщо буде мати можливість допомогти і допоможе. Це стосується не тільки матеріальних благ, а стосується взагалі всього, що нам потрібне. Потрібна, наприклад, допомога влади, якщо влада співчуває, то вона виконує заповідь Божу любов до ближнього. А якщо не допомагає і не співчуває, то вона не виконує заповідь Божу. Так і кожний із нас, незалежно від того хто ти: патріарх, єпископ, священик чи простий мирянин, міністер чи двірник не має значення, а має значення твоє серце. Співчуваєш, допомагаєш – значить маєш любов до ближнього. А якщо маєш любов до ближнього, то маєш любов і до Бога. Чому, якщо любиш ближнього, то любиш Бога? А тому що виконуєш Його заповіді, значить любиш Бога. І таким чином досягнеш вічного блаженного життя. Все просто і ясно для кожної людини, але треба мати добре серце і добре серце приведе нас до вічного блаженного життя» – промовив Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці і Приснодіви Марії перед Її чудотворним образом “Несподівана Радість”, під час якого підносились молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців та подав українському народові мир, єдність та Своє благословення.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відслужив акафіст святій великомучениці Варварі

26.11.2019
О, багатостраждальна і всехвальна великомученице Варваро! Сьогоднішнє наше моління прийнявши, від усяких хвороб душевних і тілесних і ворогів видимих і невидимих нас позбав, і від вічних мук твоїм богоприємним заступництвом збережи, щоб з тобою, на землі живих, на віки співати Богові: Алилуя, – такими словами акафісту ми прославляємо і молимось […]