Щодо анонсування в ЗМІ судового провадження відносно Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Із огляду на анонсування в ЗМІ судового провадження відносно Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета за висловлювання про, цитата: «…гріховність людства», проявлену, – «…у тому числі, в одностатевих шлюбах, як про причину короновірусу»,- юридичний відділ Київської Патріархії повідомляє наступне.

Патріарх Київський і всієї Руси – України є предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату, що здійснює свою діяльність на основі Священного Писання і Священного Передання.

Священне Писання і Священне Передання лежать в основі суспільної моралі України як системи етичних норм, правил поведінки, що склалися на основі традиційних духовних і культурних цінностей, уявлень про добро, честь, гідність, громадський обов’язок, совість, справедливість.

Канонічні джерела визначають шлюбом союз між жінкою і чоловіком. Біблійні істини є незмінними, і охороняються церквою.

Як предстоятель церкви і як людина, Патріарх володіє свободою вираження своїх поглядів, в основу яких покладає мораль. Мораль Патріарха орієнтована на Божі Заповіді як такі, яких Україна і українці повинні неухильно дотримуватись.

Водночас, Предстоятель і релігійне об’єднання Української Православної Церкви Київського Патріархату у своїй діяльності керується чинним законодавством України.
Поняття шлюбу в Україні визначено ст.21 Сімейного кодексу України, за якою шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.

Відтак здійснені заяви Патріарха Київського і всієї Руси-України узгоджуються із чинним законодавством України, і з першоджерелами Божих заповідей та мораллю.

Відповідно до ст.55 Конституції України, судовому захисту підлягають лише порушені права.

Ініціювання судових проваджень відносно Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета за висловлювання відносно одностатевих шлюбів є нічим іншим, як зловживанням правом судового захисту, метою якого є посягання на суспільну мораль в Україні, сімейне законодавство України, традиційно-сімейні, людські та християнські цінності.

Розповсюдження в засобах масової інформації анонсів про суди відносно Патріарха за висловлювання щодо одностатевих шлюбів юридичний відділ Київської Патріархії розцінює як посягання на вільне вираження поглядів предстоятеля церкви, що підриває основи суспільної моралі.

При реалізації анонсованих дій, релігійне об’єднання Київського Патріархату залишає за собою право на пред’явлення зустрічних позовів до кожного позивача.

Просимо здійснювати громадський контроль за додержанням вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі.

Юридичний відділ Київської Патріархії

Нагадаємо, що у нещодавньому інтерв’ю Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 4 каналу у програмі 4ESNO, Патріарх сказав, що вважає, що причина, чому Господь Бог допустив епідемію коронавірусу – це людська гріховність.

Священне Писання, Біблія, прямо говорить, що причина хвороб і смерті – гріх. «Як через одного чоловіка [Адама] у світ увійшов гріх, а через гріх — смерть, так і смерть поширилась на всіх людей, бо всі згрішили» (Рим. 5, 12). З Біблії ми можемо бачити багато прикладів того, що причиною багатьох катаклізмів, бід, хвороб і війн була гріховність людства. Серед гріхів людства є вбивства, клонування, війни, насильства, знищення природи, крадіжки, блуд, в тому числі гріхи ЛГБТ, які активно нав’язуються у світі, зокрема, українському суспільству та інші гріхи.

Патріарх закликав людей до виправлення свого гріховного життя. Змінитись, стати кращими, тобто покаятись.

Ми подаємо Вам посилання на відео цього інтерв’ю.

Стенограма тематичного уривку цього інтерв’ю: 1:55 – 5:05 хв.

“Патріарх Філарет: Епідемія- це є покарання Боже за гріхи людей. Ми думаємо, як визволитись від цієї епідемії? І правильно роблять уряди всіх держав, в тому числі і уряд нашої держави, що приймають міри застереження, правильно. Але яка причина коронавірусу. Причина – це гріховність людства. В чому особливість гріха полягає? В тому, що відкрито добро не захищають, а захищають зло. І не тільки зло захищають, а його розповсюджують. Я маю на увазі, насамперед, одностатеві шлюби. Що це добро?

Ведуча: Це через них, Ви думаєте, коронавірус?

Патріарх Філарет: І це є причина коронавірусу, і не тільки це. Дітей вчать обирати собі стать. Не тієї статі повинна бути дитина, якою вона народилась, а вона сама повинна собі обрати стать. Що це добро? Це зло. За це зло Бог спалив Содом і Гомору. І на цьому місці, до цього часу, стоїть Мертве море. Так ось, гріхи подібні в людстві були на протязі всієї історії. А особливість нашого часу полягає в тому, що це зло – держави починають вважати за добро і захищають це зло законами.

Ведуча: Ваша Святосте, а все ж таки, убезпечитись від цього, що Ви порадите Вашим вірянам? Можливо, не ходити певний час на служби, слухати проповіді вдома, не цілувати ікони, щось змінити з Причастям?

Патріарх Філарет: На перше місце я ставлю – покайтесь в гріхах. Ось це є перший заклик мене, як Патріарха і Церкви, як Церкви. Церква, насамперед, повинна закликати до покаяння, до виправлення своїх гріхів, до праведного способу життя. Ось до цього Церква, насамперед, повинна закликати.

А потім, другий етап, якщо можна так сказати, це застереження від розповсюдження цього коронавірусу. Ми приймаємо всі ті застереження, які прийняв уряд…”

Прес-служба і Юридичний відділ Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Заява з приводу можливого відключення електроенергії Київській Патріархії через дії ПЦУ

26.03.2020
Київська Патріархія під загрозою відключення електроенергії. Продовжуються гоніння на справді незалежну Церкву українського народу – Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Поділитися дописом: