Шостий апеляційний суд прийняв завідомо неправосудне рішення у справі знищення Київського Патріархату

11 листопада 2019 року відбулася хресна хода і мирна акція протесту проти свавілля чиновників Міністерства культури і заангажованих суддів, які незаконно ліквідовують Українську Православну Церкву Київського Патріархату.

Зранку, не дивлячись на проливний дощ, на Європейській площі столиці зібралася численна громада духовенства і вірян Київського Патріархату, які приїхали з різних регіонів України – Одеської, Дніпропетровської, Полтавської, Харківської, Київської та інших областей.

Хресна хода, яку очолив керуючий справами Київської Патріархії, єпископ Васильківський Андрій, рушила до Кабінету Міністрів України, де був звершений молебень за Україну і Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Під час хресної ходи також молилися митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Харківський і Богодухівський Ілля, священики Володимирського кафедрального собору та духовенство з різних парафій Київського Патріархату. Представники Церкви передали Прем’єр-Міністру України Олексію Гончаруку листа про незаконну ліквідацію Київського Патріархату, яку роблять чиновники Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури.

Далі хресна хода прибула до Офісу Президента України, де після молебня, віряни просили Президента Володимира Зеленського захистити їхні конституційні права на свободу світогляду і віросповідання. До людей вийшов працівник Офісу Президента України, який пообіцяв довести до відома Президента прохання Святійшого Патріарха Філарета про зустріч щодо незаконної ліквідації Церкви.

Після цього віруючі Київського Патріархату вирушили до Шостого апеляційного адміністративного суду, де мало відбутися відкрите засідання. Нагадаємо, що у судах першої інстанції було прийнято рішення про припинення будь-яких реєстраційних дій Мінкульту і ліквідаційної комісії ПЦУ стосовно Київського Патріархату. Натомість, Мінкульт і ПЦУ подали апеляцію на скасування рішень судів першої інстанції.

На засідання суду, яке розпочалось завчасно, представників УПЦ КП, громадськість та журналістів не допустили. Охорона суду зачинила двері і не дала пройти до залу суду. Коли духовенство з парафіянами намагались потрапити на засідання суду, бійці національної гвардії і поліцейські застосували проти людей грубу силу. Хоча засідання суду мало бути відкритим, правоохоронці не просто не допустили представників Київського Патріархату, громадськість та ЗМІ, а ще й застосували проти них агресивну фізичну силу. У закритому приміщенні на людей, в тому числі літніх жінок і дітей, було застосовано перцевий газ, від якого отримали опіки очей та інших частин тіла багато людей. Від протиправних дій силовиків також постраждала кореспондент телеканалу ZIK Алла Жизневська, яка висвітлювала події у суді. Поліцейські, у грубій формі, затримали п’ятеро людей, серед яких священик та доставили до управління поліції Печерського району м. Києва. До них тривалий час не допускали адвоката. Наприкінці робочого дня, зусиллями громадськості і адвоката, поліція їх відпустила.

Після обурливих вчинків силовиків у суді учасники мирної акції протесту повернулися до Офісу Президента України з вимогою втрутитись і захистити права громадян – вірян Київського Патріархату від свавілля суддів і Департаменту у справах релігій Міністерства культури.

Сьогодні, завідомо неправосудним рішенням суддів Шостого апеляційного адміністративного суду, було “розв’язано руки” ліквідаційній комісії ПЦУ і чиновникам Міністерства культури знищити Київську Патріархію.

Ми протестуємо проти незаконної ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату і будемо надалі відстоювати свої конституційні права на свободу совісті і віросповідання.

З нами Бог і Україна!

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У Харкові жорстоко побили секретаря Харківської єпархії ігумена Даниїла (Лисовина)

12.11.2019
На секретаря Харківської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату ігумена Даниїла (Лисовина) був здійснений бандитський напад прямо в єпархіальному управлінні. Про це повідомляє єпископ Харківський і Богодухівський Ілля на своїй сторінці у мережі Фейсбук. Поділитися дописом: