«Шукайте правди Царства Божого, тоді будете щасливими і будете перемагати труднощі і скорботи» – Патріарх Філарет

28 червня 2020 року, у неділю 3-тю після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет в соборі очолив Всенічне бдіння.

За богослужінням Його Святості співслужили архієпископ Андрій та духовенство храму.

Під час богослужіння Патріарх виголосив проповідь:

«В імя Отця і Сина, і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

Тільки що ми прослухали слова Ісуса Христа, який сказав: «Якщо око твоє буде чистим, тобто здоровим, то тіло твоє буде чистим. А якщо око твоє буде пошкодженим, то тіло твоє буде брудним». Цю істину не треба доводити, вона всім відома. Але для душі таким оком є совість. Якщо у людини совість є, то тоді людина гріхи і злі вчинки не робить, тому що совість протестує. І ми знаємо і відчували не один раз, коли щось зробиш не добре, гріховне, зле, совість бунтує, гризе, а потім затихає. Чому затихає совість? А тому що примножуються гріхи і голос совісті заглушають. Заглушають навіть до такого стану, що совість перестає обурюватися. Людина явно чинить зло, а совість мовчить. Чому вона мовчить? А тому що її немає. І про таких людей кажуть: «Ти безсовісний». Тому, треба, в своєму житті, насамперед, зберігати совість, щоб вона жила в серці і в душі. Буде совість – буде захист від всякого гріха і зла. Тому що совість буде протестувати. А не буде совісті, не буде кому протидіяти нашій гріховній природі. Тому кожний із нас повинен до своєї совісті прислуховуватися. І не тільки прислуховуватися, а й робити все, щоб вона була в тобі.

Зараз, якщо подивитися на світ, совісних людей дуже мало. Є, але мало. І заради цих людей, які живуть по совісті в цьому гріховному світі світ існує. Бо якби не було цих людей, які живуть по совісті, праведно, то світ би не існував. Згадайте, що сказав Господь Аврааму, коли Він сказав: «Якщо будуть в Содомі і Гоморі п’ятдесять праведників, пощадить місто? Господь сказав, що пощадить. А якщо тридцять? І якщо тридцять буде, то теж збережу ці міста. А якщо десять? І десять. А якщо менше десяти? А якщо менше десяти, то не збережу». І ми знаємо, що Господь знищив Содом і Гомору, тому що залишилися тільки одна сім’я Лота. Так і зараз, ми бачимо, як зло, неправда розповсюджується по всьому світу в тому числі і в Церкві. І Господь терпить нас, тому що є о ці більше десяти праведників у світі, заради яких існує цей світ.

В храм приходить багато молитися? Не багато. А ті, які приходять, це ті якраз і є, заради яких існує цей світ, які живуть по совісті. Не тому що світ так вимагає, а тому що совість вимагає йти до храму молитися і просити Бога, щоб Він був милостивий до наших гріхів.

Бог керує світом і цього не треба забувати. І не тільки світом, а кожним із нас. Навіть комашкою керує Бог, тому що без Бога і комашка не може існувати. І цю істину нам не треба забувати. А головне, що сказав Христос в кінці: «Шукайте спочатку Царства Божого і правди Його». Правди Царства Божого шукайте, а не людської правди. Бо людська правда неправдива і людська любов теж неправдива, а шукайте Божої правди і Божої любові. Тоді будете блаженними, щасливими і будете перемагати всякі труднощі і скорботи.

Тому з нами Бог, бо ми хочемо, щоб Бог був з нами і ми приходимо до Нього. Чого ви прийшли сьогодні в храм? До Бога, помолитися. За що? За те, щоб Господь був милостивий до нас і простив нам провини. Дарував нам благополучне земне життя, а головне, щоб Він нам приготував вічне блаженне життя. Для цього ми і приходимо до храму, щоб духовно укріпитися, зміцнити свою душу, свою волю, укріпити свою любов до Бога і один до одного. І не боїмося ні коронавірусу, ні чого, боїмося тільки одного Бога. Треба боятися Бога і боятися гріха. А зброєю проти цього є совість.

Тому, дорогі браття і сестри, треба берегти свою совість, щоб вона була чистою і завжди нас наставляла на праведний шлях. Богу нашому слава на віки віків. Амінь».

Після Літургії був відслужений молебень перед іконою Божої Матері «Несподівана Радість» під час якого Патріарх прочитав молитву за визволення України і всього світі від епідемії коронавірусу.

 

Прес-центр Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет про Томос, ПЦУ та допит у ДБР. Інтерв'ю Апостроф TV

28.06.2020
В інтерв’ю виданню Апостроф TV Святійший Патріарх Філарет розповів про Томос, справу проти Порошенка та домовленості з митрополитом Епіфанієм. Поділитися дописом: