Слово Патріарха Філарета про великомученицю Варвару і її святі чудотворні мощі (ВІДЕО)

17 грудня Православна Церква вшановує пам’ять святої великомучениці Варвари. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет розповів парафіянам про великомученицю Варвару та її чудотворні мощі, які перебувають у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас зі святом святої великомучениці Варвари.

Свята великомучениця Варвара постраждала, як і багато мучеників в часи гоніння при римських імператорах. Вона була убита за Христа своїм власним батьком у 306 році. І тому серед всіх мучеників Церква завжди шанувала і святу великомученицю Варвару.

Великомучениця Варвара є покровителькою від несподіваної смерті. Чому вона є покровителькою від несподіваної смерті? А тому, що її мощі у Константинополі знаходились в Церкві, яка була недоторканою. Тобто, якщо людина, засуджена на смерть, заходила в цю Церкву, де знаходились мощі святої великомучениці Варвари, то її вже, цю людину, не можна було страчувати. Тому, вона увійшла в Церкву, як охоронителька від несподіваної смерті.

Мощі святої великомучениці Варвари спочатку знаходились в Константинополі, а потім в 12 столітті вони були перенесені в Київ, у Михайлівський монастир. Чому вони були перенесені? Тому, що дочка візантійського імператора вийшла заміж за київського князя і переїхала в Київ і з собою привезла і мощі святої великомучениці Варвари. Тому, мощі святої великомучениці Варвари до 20 століття знаходились у Михайлівському монастирі. А потім, як ви знаєте з історії, було гоніння на Церкву, за Радянських часів від безбожників, мощі великомучениці Варвари були перенесені в лавру, монастир був знищений. А потім, після війни мощі знову перенесли у Варваринський храм, це 8 корпус Михайлівського монастиря. Потім мощі знаходились в Андріївській церкві, а з Андріївської церкви, коли закрили, у 60-му році перенесли у Володимирський собор. Тому, з 60-го року мощі святої великомучениці Варвари знаходяться у кафедральному Володимирському соборі. І Церква завжди звершувала акафісти і молебні святій великомучениці Варварі по вівторках. І до нині ми кожного вівторка звершуємо акафіст святій великомучениці Варварі перед її святими мощами. І багато людей приходять на цей акафіст, моляться, щоб вона охороняла від несподіваної смерті.

Тому, ми, дорогі браття і сестри, повинні шанувати святу великомученицю Варвару, молитися їй, щоб вона охороняла нас від несподіваної смерті – сказав у своєму слові Святійший Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

17 грудня – день пам’яті святої великомучениці Варвари

16.12.2022
Із грецької мови слово мученик означає свідок. Мученик є свідком Царства Божого на землі. Свідком того, що наша віра – це не світогляд, це не теорія, це не ідеї і мораль, наша віра – це реальне життя з Богом. І з Богом людина, мученик може перенести все, бо у її […]