Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію у день свята Різдва Христового

7 січня 2023 року, в день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Святійший Патріарх Київський  і всієї Руси-України Філарет звершив, у співслужінні духовенства храму, Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні ввечері Святійший Патріарх Філарет звершив Різдвяне всенічне бдіння.

Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до архіпастирів, пастирів, чернецтва і всіх вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату виголосив клірик собору протоієрей Олександр Шмуригін.

Святкове богослужіння завершилось славленням – співом тропаря і кондака Різдва Христового перед іконою свята.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет привітав парафіян Володимирського собору зі святом Різдва Христового.

Після Божественної літургії Патріарший хор виконав різдвяні колядки, а впродовж дня у храмі лунали колядки і піснеспіви свята у виконанні кліросного хору собору.

Ми, православні християни, святкуючи і вшановуючи величне народження Христа-Спасителя, знову нагадуємо собі, що Син Божий народився від Духа Святого і Марії Діви не задля Себе Самого, а заради нас та заради нашого спасіння. Тому і виголошує і закликає Церква в ці святкові дні: «Христос народжується – славте! Христос з небес – зустрічайте! Христос на землі – возносітеся!»

Прославляючи народженого Христа Спасителя, дякуємо Йому за всі Його благодіяння, за радість і скорботу. Нехай світлосяйне проміння Вифлеємської зірки осяює наші душі і серця світлом миру, любові і правди.

Христос народився! Славімо Його!

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю після Різдва Христового

8.01.2023
8 січня 2023 року на другий день після Різдва Христового, у день свята Собору Пресвятої Богородиці та неділю 30-ту після П’ятидесятниці Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: