Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію у день свята Різдва Христового

7 січня 2022 року, в день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Святійший Патріарх Київський  і всієї Руси-України Філарет звершив, у співслужінні кліриків собору, Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні Святійший Патріарх Філарет звершив Різдвяне всенічне бдіння.

Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до архіпастирів, пастирів, чернецтва і всіх вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату виголосив клірик собору протоієрей Іоан Київський.

Святкове богослужіння завершилось славленням – співом тропаря і кондака Різдва Христового перед іконою.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет привітав парафіян Володимирського собору зі святом Різдва Христового:

“Дорогі браття і сестри, вітаю всіх Вас із великим християнським святом – Різдва Христового! Христос народився!

Ми, дорогі браття і сестри, навіть не усвідомлюємо яке величезне значення має для людського роду пришестя у світ Сина Божого. Що значить пришестя? Це значить, що невидимий Бог зодягнувся в нашу природу і пожив з нами на землі, страждав, перетерпів смерть, воскрес із мертвих, перемігши своїм воскресінням смерть, і визволив нас людей від гріха і визволив нас від смерті. А що було б, якби Син Божий не звершив цей спасительний подвиг? Ми б як творіння Боже продовжували існувати, але б вічно страждали і ніякого блаженства ніхто із людей не мав би. Тому, усвідомлюючи спасительне Народження Спасителя, ми повинні дякувати і радіти.

І не випадково наш український народ співає: “Ой радуйся, земле! Син Божий народився!” Ось таке велике значення має для нас Різдво Господа нашого Ісуса Христа.

Також ми повинні звернути увагу на те, що злі сили намагаються викорінити свято Різдва Христового. Яким чином? Зверніть увагу з чим зараз вітають: з Різдвом Христовим? Ні, вітають просто з Різдвом без сказання про Христа. Це робиться для того, щоб поступово ми переставали прославляти Різдво Господа Ісуса Христа, а святкували просто якесь міфічне різдво. 

Тому ми християни повинні звертати на це увагу, бути мудрими, наповнювати свої серця радістю істинної віри та усвідомлювати та прославляти славне Різдво Спасителя – Господа нашого Ісуса Христа”, – сказав Святійший Патріарх.

Після Божественної літургії Патріарший хор виконав різдвяні колядки, а впродовж дня у храмі лунали колядки і піснеспіви свята у виконанні кліросного хору собору.

Ми, православні християни, святкуючи і вшановуючи величне народження Христа-Спасителя, знову нагадуємо собі, що Син Божий народився від Духа Святого і Марії Діви не задля Себе Самого, а заради нас та заради нашого спасіння. Тому і виголошує і закликає Церква в ці святкові дні: «Христос народжується – славте! Христос з небес – зустрічайте! Христос на землі – возносітеся!»

Прославляючи народженого Христа Спасителя, дякуємо Йому за всі Його благодіяння, за радість і скорботу. Нехай світлосяйне проміння Вифлеємської зірки осяює наші душі і серця світлом миру, любові і правди.

Христос народився! Славімо Його!

Поділитися дописом:

Наступна

Духовенство та віряни привітали Святійшого Патріарха Філарета з Різдвом Христовим

7.01.2022
7 січня 2022 року Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив у Володимирському кафедральному соборі святкову Велику вечірню. Поділитися дописом: