Святійший Патріарх Філарет очолив урочисте Різдвяне всенічне бдіння

7 січня (25 грудня за старим стилем) Православна Церква відзначає одне з найбільших свят у році та згадує одну з головних подій у справі людського спасіння – Різдво Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Напередодні ввечері, 6 січня 2023 року, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні кліриків храму звершив урочисте та святкове всенічне бдіння у Володимирському кафедральному соборі.

За богослужінням співали Патріарший та кліросний хори Володимирського собору.

Згідно уставу цього дня всенічне бдіння є особливим, оскільки складається з великого повечір’я та утрені. За богослужінням була звершена Літія, під час якої Святійший Патріарх Філарет освятив хліб, пшеницю, вино та єлей. Після літії Святійший Владика виголосив своє Різдвяне послання до пастви. Храм був наповнений богомольцями.

Після полієлею на утрені, під час читання святкового канону Різдву Христовому Патріарх Філарет помазував парафіян освяченим єлеєм.

Після завершення всенічного бдіння у храмі лунали колядки у виконанні духовенства, церковнослужителів та хору кафедрального собору.

За традицією у період різдвяних свят, що триватиме дванадцять днів і має назву святки, віруючі прославляють новонародженного Младенця Христа та сповіщають усім про пришестя в світ Сина Божого особливими піснеспівами – колядками.

Христос народився! Славімо Його!

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію у день свята Різдва Христового

7.01.2023
7 січня 2023 року, в день свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Святійший Патріарх Київський  і всієї Руси-України Філарет звершив, у співслужінні духовенства храму, Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: