Святійший Патріарх Філарет очолив Всенічне бдіння з чином Воздвиження Хреста Господнього

26 вересня 2021 року, напередодні свята Воздвиження Чесного й Животворчого Хреста Господнього, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив всенічне бдіння та чин Воздвиження Хреста у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій та духовенство собору.

На початку вечірньої Хрест, прикрашений квітами як символ дерева життя, був покладений на святий Престіл, а перед Хрестом поставлений світильник. За богослужінням була звершена Літія, під час якої були благословенні хліб, пшениця, вино та єлей.

Після великого славослів’я Святійший Патріарх Філарет, тричі покадивши Престіл, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством під звуки дзвонів виніс святиню на середину храму.

Згідно з православною традицією, Патріарх Філарет звершив чин Воздвиження Хреста, після чого присутні у храмі вклонились Хресту Господньому.

Завтра, 27 вересня, у день свята Воздвиження Хреста Господнього, Патріарх Філарет звершить Божественну літургію у Володимирському соборі о 9.45 ранку.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"На хресті Господь подолав гріх і спас людський рід" - Патріарх Філарет

27.09.2021
27 вересня 2021 року, в день свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: