Святійший Патріарх Філарет очолив збори Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді

12 березня 2023 року, у 2-гу неділю Великого посту, відбулися загальні збори Вікаріату Української Православної Церкви Київського Патріархату в США та Канаді, які очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. До участі у зборах, які проходили в режимі вебконференції, долучилися клірики кафедрального собору святителя Миколая, духовенство м. Філадельфія та всього Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді, а також духовенство з Бразилії, голови управ та молодіжних організацій, сестринство.

Звертаючись до духовенства та пастви на американському континенті, Святійший Патріарх Філарет закликав усіх вірних Київського Патріархату зберігати єдність з українським народом, який перебуває у стані війни. Адже саме єдність у час великих і жахливих випробувань є справжньою ознакою християнського прояву любові та співчуття.

“Україна бореться з агресором за свободу, незалежність і демократію. Ми переживаємо важкі часи, але наш народ об’єднується і зміцнюється у вірі в перемогу. Ми дякуємо Сполученим Штатам Америки, Європі та іншим країнам, які підтримують Україну в її боротьбі за свободу. Ми твердо віримо, що Україна переможе, бо з нами правда, а де правда – там Бог, а де Бог – там завжди перемога. Ми дякуємо Вікаріату за допомогу біженцям і підтримку України. Сподіваємось на вашу допомогу і в майбутньому. Постійно згадуйте нас у своїх молитвах” – сказав, зокрема, Святійший Патріарх Філарет.

З об’ємним звітом щодо діяльності Вікаріату упродовж річного періоду 2022-2023 рр. виступив секретар Вікаріату єпископ Філадельфійський Лука (Згоба). Владика Лука, найперше, доніс Святійшому Патріарху та присутнім інформацію про стан місійної діяльності Вікаріату, який за минулий рік збільшився у кількості парафій, духовенства та ченців. Владика Лука прозвітував перед Патріархом та патріаршою радою про фінансовий і матеріальний стан з облаштування побуту для українських біженців та їхніх дітей, які прибули до США після повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. За минулий рік, стараннями Вікаріату, відбулося створення кількох центрів для українських біженців у Філадельфії, відкриття садочків для української малечі та освітніх закладів для школярів, а також щодня задовільняються потреби гуманітарної підтримки біженців.

Окремо єпископ Лука розповів про нову тенденцію, започатковану Вікаріатом – відкриття так званих «банків їжі».

“Ці соціальні центри при парафіях Вікаріату стали для українців не тільки продуктовою допомогою, але, у першу чергу, духовною підтримкою. Тисячі українців зараз перебувають в США під опікою Вікаріату УПЦ Київського Патріархату, справжньої та рідної для них Української Церкви. Садочок і продовольчий банк працює щоденно, окрім неділі. Робота в них відбувається на волонтерських засадах. Цими днями ми очікуємо на прибуття нових біжеців з України, тому такі комори їжі суттєво допомагають нам справитися з викликами, спричиненими великою хвилею біженців, – сказав секретар Вікаріату.

Також єпископ Лука розповів про відкриття нових парафій як у м. Філадельфія (штат Пенсильванія), так і в інших штатах країни, появу молодих ставлеників, які проходять процес духовного навчання задля перспективи отримати духовний сан для служіння Церкві та Божому народові. Було прозвітовано про численні зустрічі архієрея з сенаторами, представниками обох палат, а також політичних партій США. Зокрема, нещодавно архіпастир мав особисту зустріч з новообраним Губернатором штату Пенсильванія Джашом Шапіро, який підтримує Україну.

Єпископ Лука поділився приємними враженнями від тієї великої підтримки, яку виявляють до Української Православної Церкви Київського Патріархату не тільки американські політики, а й представники місцевих ЗМІ. Зокрема, завдяки тісній співпраці зі ЗМІ Філадельфії було започатковано радіопроект, де єпископ Лука щотижня має можливість звертатися до вірних на американському континенті на хвилях радіо Talk 860 WWDB-AM Philadelphia.

До обговорення стану Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді долучився також староста ставропігійного кафедрального собору святителя Миколая Чудотворця (Філадельфія) Томас Гені. Пан Гені розповів присутнім про поточний стан справ в діаспорі.

“Ми є командою, яка служить Господу і хочемо цей меседж поширити серед інших громад в США. Ми готові рухатися вперед, у нас багато цікавих ідей. І наші недруги не в змозі змінити нашого активного настрою. Ми продовжуємо підтримувати тісний зв’язок з Київським патріаршим престолом. Наша місія – об’єднати всі парафії Вікаріату. Ми радо вітаємо нові парафії, вони стануть для нас сестринськими”, – зазначив староста кафедрального собору.

Упродовж зборів до Святійшого Патріарха звернувся священник з Бразилії ієромонах Евандо (Люіс). Він висловив щиру вдячність Патріархові за його опіку над далекими заокеанськими парафіями та наголосив на всесторонній допомозі українським біженцям, які опинилися в Бразилії. Отець Евандо подякував Патріархові за його моральний авторитет, який не гасне навіть після багатьох потрясінь та зрад.

На завершення єпископ Лука подякував Патріарху Філарету за його мудрі поради стосовно вектору розвитку православних громад в США.

Святійший владика подякував духовенству за їхню стійку позицію у відстоюванні правди та благословив продовжувати справу розвитку Вікаріату Київського Патріархату в США та Канаді і продовжувати допомагати Україні у війні з російським агресором.

Пресслужба Київської патріархії
за матеріалами Вікаріату УПЦ КП в США та Канаді

 

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

У Скибині на Київщині освячено пам'ятний знак на місці переможного бою українського війська

14.03.2023
9 березня 2023 року, на запрошення голови парафії преподобного Амфілохія Почаївського УПЦ Київського Патріархату села Скибин Київської області Володимира Скорика, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій з архіпастирським візитом відвідав громаду села. Поділитися дописом: