Святійший Патріарх Філарет прокоментував питання церковного календаря (ВІДЕО)

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своєму інтерв’ю телеграм-каналу PavlovskyNews заявив, що з точки зору православного віровчення, немає значення, коли саме святкувати Різдво Христове – 7 січня чи 25 грудня, але українці ще не готові переходити на новий церковний календар.

Для Православної Церкви немає значення святкувати за старим стилем чи за новим, бо переважна більшість Православних помісних Церков святкують Різдво Христове за новим стилем. За старим стилем святкує не багато Церков, це – Єрусалимська, Російська, Українська, Сербська, Грузинська і Польська Церкви, а всі інші за новим стилем. Тобто, з точки зору віровчення, це немає значення. Але що на це впливає? Впливає народ. Наприклад, Російська Церква у 20-ті роки перейшла на святкування за новим стилем, а на Різдво 25 грудня, за новим стилем, у храмах нікого не було, не прийшли люди, а 7 січня, у будній день, були повні храми віруючих”, – сказав Патріарх.

Предстоятель Київського Патріархату повідомив, що питання переходу на новий стиль залежить від волі українського народу.

Зараз Україна ще не готова… Перехід на новий стиль залежить від волі народу. Якщо Церква відчує, що переважна більшість народу хоче служити за новим стилем, то проблем ніяких не буде” – повідомив Святійший владика.

Пресслужба
за інформацією телеграм-каналу PavlovskyNews

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет звершив панахиду у 40-й день з часу упокоєння протоієрея Сергія Станкевича

26.12.2020
26 грудня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав парафію святого Юрія Переможця м. Києва, де звершив панахиду за упокій душі новопреставленого протоієрея Сергія Станкевича. Сьогодні виповнюється 40 днів з часу упокоєння отця Сергія, який був настоятелем цієї парафії. Поділитися дописом: