Святійший Патріарх Філарет відзначив церковною нагодою видавця Олександра Савчука

29 листопада 2022 р. Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції прийняв кандидата філософських наук, відомого у Харкові та далеко за його межами видавця, головного редактора однойменного видавництва – Олександр Савчука.

Під час зустрічі Святійший Патріарх за внесок в розвиток української культури, книговидавничу діяльність, вручив Олександру Савчуку орден святих рівноапостольних Кирила та Мефодія. «Наша Церква хоче цим орденом відзначити вашу подвижницьку діяльність на ниві української культури. Книговидавництво – це важлива справа для утвердження духовності нашого народу. Святитель Григорій Богослов казав, що якщо ви не можете подолати силою ворога, то можете це зробити словом. Ваше видавництво, то центр українського Харкова», – сказав Патріарх.

«Харків тримається. Місту складно, воно потерпає від російських обстрілів, але ми всі об’єдналися. Хоч більшість жителів російськомовні, але вони ментально інші за росіян. Харків’яни хочуть бути з Україною та в Україні. Мені, як видавцю, приємно, що нині, в тяжкий воєнний час, значна частина молоді цікавиться книгою, намагається через неї пізнавати своє минуле», – розповів видавець Олександр Савчук.

Гість подарував Святійшому репринтне перевидання унікальної книги «Київ: Провідник» (за редакцією видатного мистецтвознавця та пам’ятникознавця Федора Ернста), де подано столицю України станом на 1930 рік, ще до знищення московськими більшовиками та подіями Другої світової війни.

Патріарх подякував за подарунок, адже Святійший владика є не лише Почесним мешканцем Києва, але й проживає у ньому, веде пастирську діяльність ще з далекого 1957 року.

Патріарх Філарет ще вручив Патріаршу благословенну грамоту «Видавництву Олександра Савчука». Видавництво засноване на свято Покрови 2010 року і його метою є повернення з небуття золотих імен української культури та мистецтва. За цей час вийшло багато унікальних книг, які ставали справжніми подіями на книжковому ринку України.

Під кінець зустрічі Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату в особі Олександра Савчука благословив усіх харків’ян побажав Божої допомоги та незламності. «Росія сподівалася, що харків’яни здадуться, але вони хоч і страждають, але боронять своє місто від ворога. Навіть російськомовні мешканці вважають своєю батьківщиною Україну і не хочуть іти під росію. Господь  дасть сил нам вистояти та перемогти агресора», – заявив владика.

Також на згадку Патріарх подарував директору «Видавництва Олександра Савчука» видання Київської патріархії.

Пресслужба Київської патріархії.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відвідав засідання Поважної Ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона»

30.11.2022
30 листопада 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав зібрання членів Поважної Ради громадської організації Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», яке відбулося у залі засідання інформаційного агентства «Укрінформ». Поділитися дописом: