Святійший Патріарх Філарет вшанував пам’ять жертв Голодомору

27 листопада 2021 року, у день пам’яті жертв Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років, а також інших штучно організованих радянським тоталітарним режимом голодів, по всій Україні відбуваються загальнонаціональні поминальні заходи.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на території національного музею «Меморіал жертв Голодомору» звершив панахиду за упокій душ невинних жертв Голодоморів.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек, духовенство з Києва і Київської області.

Після панахиди присутні запалили свічки і лампадки в пам’ять невинно загиблих жертв Голодоморів. Спілкуючись із журналістами, Святійший Патріарх Філарет поділився своїми спогадами про страшні голодні роки свого дитинства.

Предстоятель також підійшов до скульптури «Гірка пам’ять дитинства», біля якої вклонився пам’яті загиблих та поклав квіти.

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щороку у четверту суботу листопада з 1998 року. У цей день вшановується пам’ять жертв Голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Внаслідок спеціально організованого радянською владою геноциду в Україні загинуло понад 10 мільйонів осіб.

Ми пам’ятаємо! Вічна пам’ять жертвам штучного Голодомору!

Упокой, Господи, душі невинно заморенних голодом в Україні, прости їм провини вільні і невільні та даруй їм Царство Небесне!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Розпочався Різдвяний піст: як правильно його провести?

28.11.2021
Від 28 листопада до 6 січня включно триватиме Різдвяний піст. В цей час згідно традицій Православної Церкви та церковного Уставу християни обмежують себе в їжі, а також намагаються уникати в своєму житті того, що віддаляє людину від Бога, для того, щоб духовно приготуватися до зустрічі великого свята Різдва Христового. Поділитися […]