Святійший Патріарх Філарет вшанував пам’ять жертв Голодомору

28 листопада 2020 року, у день пам’яті жертв Голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років, а також інших штучно організованих радянським тоталітарним режимом голодів, по всій Україні відбуваються загальнонаціональні поминальні заходи.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет на території національного музею “Меморіал жертв Голодомору” звершив панахиду за упокій душ невинних жертв Голодоморів.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, настоятель Свято-Володимирського патріаршого кафедрального собору протоієрей Борис Табачек, духовенство з Києва і Київської області. За богослужінням також молились представники політичних і громадських організацій, кияни. Піснеспіви виконував кліросний хор Володимирського собору під керівництвом регента Тетяни Солосич. Після панахиди присутні запалили свічки і лампадки в пам’ять невинно загиблих жертв Голодоморів.

Предстоятель Київського Патріархату також підійшов до скульптури «Гірка пам’ять дитинства», біля якої помолився та вклонився пам’яті загиблих.

День пам’яті жертв голодоморів відзначається щороку у четверту суботу листопада з 1998 року. У цей день вшановується пам’ять жертв Голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Внаслідок спеціально організованого радянською владою геноциду в Україні загинуло понад 10 мільйонів осіб.

Ми пам’ятаємо! Вічна пам’ять жертвам штучного Голодомору!

Упокой, Господи, душі невинно заморенних голодом в Україні, прости їм провини вільні і невільні та даруй їм Царство Небесне!

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю 25-ту після П’ятидесятниці

29.11.2020
29 листопада 2020 року, в неділю 25-ту після П’ятидесятниці та в день пам’яті апостола і євангеліста Матфея, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі. Поділитися дописом: